Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolik uchun nomzodlarni jalb etish yuzasidan tanlov eʼlon qilinadi
Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida"gi Qonuniga hamda Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-noyabrdagi 647-son qaroriga muvofiq Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolikka nomzodlarni tanlov asosida saralab olish va keyinchalik korxonalarning kuzatuv kengashi tarkibiga saylash boʻyicha ochiq tanlov eʼlon qilinadi.
Davaktiv agentligi ishtirokidagi quyidagi jadvalda koʻrsatilgan 14 ta korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha 23 nafar nomzodlar tanlov asosida saralab olinadi.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish joriy yil 16-noyabr soat 18:00ga qadar Davaktiv agentligining maxsus veb-portali (cns.davaktiv.uz) orqali elektron shaklda qabul qilinadi (foydalanish boʻyicha yoʻriqnoma bilan tanishish).
• amaldagi korporativ boshqaruvchi malaka attestatiga ega boʻlishibundan qonunchilik hujjatlariga binoan korporativ boshqaruvchi malaka attestatini olish talab etilmaydigan shaxslar mustasno;
Qoʻshimcha maʼlumot uchun Davaktiv agentligining maxsus aloqa raqamlari: F.Abduvaliyeva, (71) 259-22-04
Tanlov talablariga mos keluvchi talabgorlarni ushbu tanlovlarga ishtirok etishga chorlaymiz.
Har bir korxonaning sohaviy yoʻnalishini inobatga olgan holda, qoʻshimcha talablar va ariza topshirish uchun muddatlar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar bilan quyidagi jadvaldagi havolalar orqali tanishishingiz mumkin.

В соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об управлении государственным имуществом», а также постановлением Кабинета Министров от 4 ноября 2022 года №647, Агентство госактивов объявляет открытый конкурс по отбору и последующему избранию кандидатов в члены по государственной доле наблюдательного совета предприятий с государственным участием.
В состав наблюдательных советов 14 предприятий с участием Агентства госактивов, указанных в таблице ниже,  будут отобраны  23 кандидатов по государственной доле.
Заявки на участие в конкурсе принимаются до 18:00 16 ноября текущего года в электронном виде на специальном веб-портале Агентства по госактивам cns.davaktiv.uz (ознакомиться с инструкцией по использованию портала).
Информацию о дополнительных требованиях и сроках подачи заявок с учетом отраслевой направленности каждого предприятия можно найти по ссылкам в таблице ниже.