Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolik uchun nomzodlarni jalb etish yuzasidan tanlov eʼlon qilinadi
Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida"gi Qonuniga hamda Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-noyabrdagi 647-son qaroriga muvofiq Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolikka nomzodlarni tanlov asosida saralab olish va keyinchalik korxonalarning kuzatuv kengashi tarkibiga saylash boʻyicha ochiq tanlov eʼlon qilinadi.
Davaktiv agentligi ishtirokidagi quyidagi jadvalda koʻrsatilgan 14 ta korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha 23 nafar nomzodlar tanlov asosida saralab olinadi.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish joriy yil 16-noyabr soat 18:00ga qadar Davaktiv agentligining maxsus veb-portali (cns.davaktiv.uz) orqali elektron shaklda qabul qilinadi (foydalanish boʻyicha yoʻriqnoma bilan tanishish).
• amaldagi korporativ boshqaruvchi malaka attestatiga ega boʻlishibundan qonunchilik hujjatlariga binoan korporativ boshqaruvchi malaka attestatini olish talab etilmaydigan shaxslar mustasno;
Qoʻshimcha maʼlumot uchun Davaktiv agentligining maxsus aloqa raqamlari: F.Abduvaliyeva, (71) 259-22-04
Tanlov talablariga mos keluvchi talabgorlarni ushbu tanlovlarga ishtirok etishga chorlaymiz.
Har bir korxonaning sohaviy yoʻnalishini inobatga olgan holda, qoʻshimcha talablar va ariza topshirish uchun muddatlar toʻgʻrisidagi maʼlumotlar bilan quyidagi jadvaldagi havolalar orqali tanishishingiz mumkin.

In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On management of state property", as well as the Decree of the Cabinet of Ministers dated November 4, 2022 №647, The State Assets Management Agency announces an open selection and subsequent election of candidates to the members on the state share of the supervisory board of state-owned enterprises.
The Supervisory Boards of the 14 companies with participation of the State Assets Management Agency listed in the table below will select 23 candidates for the state share.
Applications for participation in the selection are accepted till 18:00 16 November this year electronically on a special web portal of the State Assets Management Agency cns.davaktiv.uz (read the instructions on the procedure of using the portal).
Additional requirements are determined taking into account the industry orientation of each company.
Information on additional requirements and application deadlines based on the industry orientation of each company can be found at the links in the table below.