Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolik uchun nomzodlarni jalb etish yuzasidan tanlov
Avval maʼlum qilinganidek, Oʻzbekiston Respublikasining "Davlat mulkini boshqarish toʻgʻrisida"gi qonuniga hamda Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 4-noyabrdagi 647-son qaroriga muvofiq Davaktiv agentligi ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha aʼzolikka nomzodlarni tanlov asosida saralab olish va keyinchalik korxonalarning kuzatuv kengashi tarkibiga saylash boʻyicha tanlov eʼlon qilingan.
Davaktiv agentligi ishtirokidagi quyidagi jadvalda koʻrsatilgan 21 ta korxonalarning kuzatuv kengashlari tarkibiga davlat ulushi boʻyicha nomzodlarni tanlov asosida saralab olish boʻyicha oʻtkazilgan tanlov muddatlarining uzaytirilganligi hamda qoʻshimcha 3 ta korxona boʻyicha tanlov eʼlon qilinadi.
Korxona nomi
Ariza
berish uchun havola
Moliyaviy koʻrsatkichlari
“Ustyurt qidiruv burgʻulash boshqarmasi” MCHJ
“Surxon parmalash ishlari” AJ
"Sharq" AJ
“Guliston 2535-sonli avtojamlanma” MCHJ
ID6
Info 6
“Yangiariq plast” MCHJ
“Xorazmsuvqurilish” AJ
ID9
Info 9
“Taxiatash issiqlik tarmoqlari” MCHJ
ID10
Info 10
“Tibloyiha” MCHJ
“Uzengsanoatloyixa” MCHJ
“Oʻzsuvloyiha” AJ
“Oʻzagrosanoatloyiha” MCHJ
ID15
Info 15
“Navoiy” erkin iqtisodiy zonasi direksiyasi” AJ
“Oʻzagroservis” AJ
“Boyovut paxta tozalash” AJ
ID18
Info 18
“Toshkent traktor zavodi” MCHJ
ID19
Info 19
“Paxtasanoat ilmiy markazi” AJ
“YoSHLAR” teleradiokanali” AJ
ID21
Info 21
"Ohangaronshifer" AJ
“Oʻzbekiston shampani” AJ
“OʻZAERONAVIGATSIYA MARKAZI” DUK
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish Davaktiv agentligining maxsus veb-portali cns.davaktiv.uz orqali elektron shaklda qabul qilinadi (foydalanish boʻyicha yoʻriqnoma bilan tanishish).

As previously reported, in accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On management of state property", as well as the Decree of the Cabinet of Ministers dated November 4, 2022 №647, the State Assets Management Agency announced the selection and subsequent election of candidates for the members of state share of supervisory board of the enterprises with state participation.
The State Assets Management Agency announces the extension of selection terms of candidates for the members of state share of supervisory board of the following 21 enterprises with state participation, as well as additional 3 enterprises.
"Shark" JSC
ID6
Info 6
“Yangiarik plast” LLC
“Xorazmsuvkurilish” JSC
ID9
Info 9
“Taxiatash issiklik tarmoklari” LLC
ID10
Info 10
“Ozsuvloyiha” JSC
“Ozagrosanoatloyiha” LLC
ID15
Info 15
“Ozagroservis” JSC
ID18
Info 18
ID19
Info 19
ID21
Info 21
"Ohangaronshifer" JSC
“Ozbekiston shampani” JSC
“OZAERONAVIGATSIYA MARKAZI” SUE
Additional requirements are determined taking into account the industry orientation of each enterprise.