"UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QKni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda - Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, "UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QK ustav kapitalidagi 50,0% ulushi (keyingi o‘rinlarda - Аktiv)ni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasi (keyingi o‘rinlarda - Konsultant) tanlab olinishi yuzasidan tanlov eʼlon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so‘rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini joriy yil 5 sentyabr kuni soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar taqdim etishlarini so‘raymiz.
Voxidjon Tojiev, Oʼzbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Yirik davlat aktivlarini transformatsiya qilish va xususiylashtirish departamenti boshligʼi oʼrinbosari;
Tel.: + 998-71-259-20-91; el.pochta: tender@davaktiv.uz.
Mazkur so‘rovnoma tijorat taklifini taqdim etish majburiyati hisoblanmaydi va Buyurtmachiga taklifni qabul qilish yoki shartnoma tuzish majburiyatini yuklamaydi. Shunga ko‘ra, takliflar uchun ushbu so‘rovnomani elon qilish va/yoki u bilan bog‘liq arizalarni olish, bir yoki bir nechta ishtirokchilar bilan muzokaralar va muhokamalar orqali shartnoma tuzishni nazarda tutmaydi.
Ushbu hujjatda keltirilgan materiallar va maʼlumotlar loyihaning faqat eng muhim tomonlarining dastlabki xulosasi va Konsultantdan xususiylashtirish bo‘yicha kutilishi mumkin boʼlgan ishlar hajmi togrisida umumiy maʼlumot sifatida xizmat qilishiga mo‘ljallangan.
Tanlov ishtirokchilari hech narsaga ishonib va bogʼlanib qolishlari kerak emas, tanlov jarayoni bilan bogʼliqlikda buyurtmachi uchun dastlabki taqdimot va takliflarni tayyorlash maqsadida yagona cheklov bundan mustasno.
"UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QKni xususiylashtirish boyicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun sorovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yil 18 martdagi PQ-168-son qaroriga muvofiq, "UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QK  ustav kapitalidagi 50% ulushini xususiylashtirish (keyingi o‘rinlarda - Bitim) belgilangan.
Sotish jarayonlari avtomobillar uchun bo'yoq ishlab chiqarish sanoati hamda aktivning individual xususiyatlaridan kelib chiqib O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Qonun hujjatlari hamda Moliyaviy hisobotning xalqaro standartlari (MHXS)ga asosan tayyorlangan moliyaviy hisobotga muvofiq, Buyurtmachi to‘g‘ri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
"UZ-DONGJU PEINT KOMPANI" MCHJ QK – avtomobillar uchun lak-bo‘yoqlar, plomba moddalari, kuzovlarini dastlabki ishlov berish uchun kimyoviy moddalar, tunuka idishlar va metall bochkalar, rezina qistirmalari ishlab chiqaruvchi korxona, shuningdek, sport poyabzali ishlab chiqarish sexini o’z ichiga oladi.
Kompaniyaning ustav kapitali 28,7 mlrd. so'm.
2021-yil yakuniga koʼra, kompaniya 49,2 mlrd. so‘m sof tushum olgan.
Kompaniyaning Markaziy ofisi Andijon viloyati, Andijon shahar, Ayrilish ko‘chasi, 4-uyda joylashgan.
Avtomobillarga bo'yoq ishlab chiqarish sohasida tegishli bilim va tajribaga ega bo‘lgan maslahatchiga ustunlik beriladi.
Konsultantning taklifi (individual ariza beruvchi yoki konsorsium) o‘zbek yoki rus/ingliz tillarida tayyorlanishi hamda quyidagi maʼlumotlarni o‘z ichiga olishi lozim:
v) Loyihani amalga oshirishdan kelib chiqib, Bitimni amalga oshirish yuzasidan ishlarni tashkil etish boʼyicha taklif. Taklif etilgan bitimga jalb qilingan jamoa haqida maʼlumot, shaxslarning (jismoniy va yuridik) ismlari va ular haqidagi maʼlumotlar: ish tajribasi, faoliyat muddati, bitimlar tuzish boʼyicha umumiy tajriba va ularni amalga oshirish boʼyicha malakasi (15 ballgacha);
d) Qo‘yilgan vazifalarni bajarish uchun yetarli salohiyat va vakolatga egaligi, shuningdek, inson, vaqt va moddiy resurslarning mavjudligi to‘g‘risida yozma ariza;
e) Manfaatlar to‘qnashuvi mavjudligi haqida maʼlumot. Maslahatchi ushbu savdoga jalb qilingan taqdirda ziddiyatlar olib kelishi mumkin bo‘lgan hollarda potensial bitim bo‘yicha salohiyatga ega ekanligini ko‘rsatish.
I. Avtomobillarga bo'yoq ishlab chiqarish bozorini tahlil qilish:
xatarlar (risk)ning tahlili: investor tahliliga muvofiq aktivni xatarga qo‘yadigan potensial yo‘nalish va ehtimollarni aniqlash va bunday bitimlarning muvaffaqiyatsizligiga sabab bo‘ladigan eng keng tarqalgan sabablarni o‘rganish. Аniqlangan xatarlarni kamaytirish borasida chora-tadbirlarni belgilash to‘g‘risida tavsiyalar berish;
shuningdek, mol-mulkni ko‘paytirish, bitimlar asosida qo‘lga kiritish, meros qilib qoldirish, Аktiv foydasiga yoki uchinchi shaxs mulkiga egalik qilish huquqini vujudga keltirish muddati, uchinchi shaxslar foydasiga Аktivning mol-mulkiga boʼlgan mulkiy huquqlar bo‘yicha belgilangan cheklovlar;

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter - the "State Assets Agency"/"Seller"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter - the "Consultant") for the privatization of "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC by selling 50.0% of shares in the authorized capital of LLC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the Request for Proposals (RfP) below, no later than September 5, 2022 at 18:00 (Tashkent time).
Vohidjon Tojiyevdeputy head of the department of transformation and privatization of large state assets of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan;
Request for Proposals for services of the consultant on privatization "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 18, 2022 № PD - 168 provides for the privatization of "Uz-DongJu Paint Company" JC LLC by selling 50.0% of shares in the authorized capital of LLC (hereinafter - the "Deal").
The sale process must be organized according to the best world practice, taking into account industry of production of paint and varnish products and individual specifics of the Asset and the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan. For the decision of the Seller, an independent valuation of the Asset in accordance with national legislation, based on financial statements prepared in accordance with International Financial Reporting Standards (IFRS) is carried out.
"Uz-DongJu Paint Company" JC LLC is an enterprise producing paint products, construction and industrial paints, automobile sealants, automobile body pretreatment chemicals, tin containers and metal drums, rubber seals, and a sports shoe manufacturing shop.
The authorized capital is 28,7 billion UZS.
By the end of 2021, the company had revenue of 49,2 billion UZS.
The head office of the enterprise is located in Andijan region, Andijan city, Airilish street, 4.
Preference is given to a consultant with the appropriate knowledge and experience in the field of paint products.
The Consultant's proposal (individual applicant or consortium) must be prepared in Russian/English or Uzbek and must contain information on the following:
c) Proposal on the organization of the Transaction in terms of project management (phases, considering completion date). Information about the team that is involved in the proposed Transaction, indicating the names of individuals and information about them: work experience, work experience, general experience in concluding transactions and specific experience in conducting transactions (up to 15 points);
d) Two-part Commercial Proposal (up to 40 points):
e) A written statement of sufficient competence as well as human, time, material resources to perform the tasks assigned.
f) Information on the presence of a conflict of interest. Indicate whether the Consultant currently has a mandate for a potential transaction that could give rise to a conflict should he be involved in this Transaction.
I. Analysis of the market for the production of paint products:
Analysis of the oil and gas market and the prerequisites for the development of the industry in Uzbekistan;
and in the region, the necessary conditions for the development of enterprises of the industry;
Analysis of the experience of privatization of the industry enterprises in other (including neighboring) countries, the main reasons for the failure of privatization of this type of asset, the factors that ensure the success of privatization and further development of the industry.
II. Analysis of the Asset
Risk analysis: identifying potential areas of concern about the Asset from an investor's perspective and the most common reasons for failures of such transactions. Providing recommendations for measures to mitigate the identified risks;
Conducting due diligence, including, but not limited to examining the issues of:
determining the grounds and providing opinions, including the substantiation of rights aspects of the results of entrepreneurial and other economic activities related to;
with the use of property, as well as the creation, acquisition of property in transactions, inheritance, acquisitive rights in favor of the Asset or on the property of third parties, limited property rights established on the property Assets in favor of third parties;