26-sentabrda “Xalqchil IPO” dasturi, jumladan “O‘zRTXB” aksiyalarini ommaviy joylashtirish boshlanishiga bag‘ishlangan Roadshow taqdimoti bo‘lib o‘tadi
Joriy yil 26-sentabr kuni Toshkent shahridagi Hyatt Regency mehmonxonasining "Ballroom 2" zalida “Xalqchil IPO” dasturi doirasida “O‘zbekiston respublika tovar-xom ashyo birjasi” AJ (O‘zRTXB) aksiyalarini ommaviy joylashtirish (SPO*)ning Roadshow” taqdimoti bo‘lib o‘tadi. Mazkur tadbir mamlakatning yetakchi davlat kompaniyalariga keng aholi qatlamlarini investitsiya kiritishga jalb qilish uchun boshlang'ich nuqta bo'ladi.
Tadbirda 30 yildan buyon mamlakatimiz bozor infratuzilmasini rivojlantirishda muhim o‘rin tutib kelayotgan O‘zRTXBni rivojlanishining asosiy jihatlari hamda uning strategik maqsadlari va rivojlanish istiqbollari taqdim etiladi.
Bundan tashqari, tadbirda ma’ruzachilar “Xalqchil IPO” dasturining O‘zbekiston kapital bozori uchun ahamiyati, mavjud ommabop elektron platformalar orqali ariza topshirish imkoniyatlari va tartiblari haqida so‘z yuritadilar. Shuningdek, taqdimot davomida bitim parametrlari tafsilotlari oshkor qilinadi.
O‘z navbatida, ishtirokchilar O‘zRTXBning moliyaviy istiqbollari va dividend siyosati haqida batafsil ma’lumotga ega bo‘ladilar.

26 сентября состоится Roadshow презентация, посвящённая началу программы «Народное IPO», в том числе публичному размещению акций «УзРТСБ»
26 сентября текущего года в Ташкенте, в зале «Ballroom 2» гостиницы Hyatt Regency, состоится «Roadshow» презентация публичного предложения акций (SPO) АО «Узбекской республиканской товарно-сырьевой биржи» (УзРТСБ) в рамках программы «Народное IPO». Это мероприятие станет отправной точкой для привлечения широких слоев населения к инвестированию в ведущие государственные компании страны.
На мероприятии будут представлены ключевые аспекты развития УзРТСБ, которая уже на протяжении 30 лет играет важную роль в развитии рыночной инфраструктуры страны, а также будут представлены ее стратегические цели и перспективы развития.
Кроме того, на мероприятии спикеры расскажут о значимости программы «Народное IPO» для рынка капитала Узбекистана, а также о возможностях и процедурах подачи заявок через доступные электронные платформы. Также, в ходе презентации будут раскрыты детали параметра сделки.
В свою очередь, участники получат подробную информацию о финансовых перспективах и дивидендной политике УзРТСБ.