Davlat aktivlarini boshqarish agentligi "Texnik taʼminlash va butlash boshqarmasi" MChJning (keyingi oʻrilarda - Korxona) ustav kapitalidagi boshlangʻich narxi 76 mlrd.soʻm boʻlgan 100 foiz davlat ulushi "E-auksion" elektron savdo platformasi orqali 80 mlrd.soʻmga sotilganligini maʼlum qiladi.
2023-yil 16-yanvar kuni boʻlib oʻtgan onlayn-auksion savdosida "OFELOS SOLUTION" MChJ gʻolib deb topildi.
Korxona ustav kapitalidagi davlat ulushi ommaviy savdolarga chiqarilishi belgilangan hamda 2020-yil 30-iyun kuni dastlabki auksion savdosiga chiqarilgan va oʻtgan davrda raqobat muhitini taʼminlash uchun 73 marotaba savdosi davom ettirilgan.

На онлайн-аукционе продана 100% государственная доля ООО "Техник таминлаш ва бутлаш бошкармаси"
Агентство по управлению государственными активами сообщает о продаже 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Техник таминлаш ва бутлаш бошкармаси» (далее - Предприятие) со стартовой ценой 76 млрд сумов через электронную торговую площадку «E-auksion» за 80 млрд сумов.
ООО «OFELOS SOLUTION» было признано победителем данного онлайн-аукциона, проведенного 16 января 2023 года.
При этом, было предусмотрено выставление государственной доли в уставном капитале Предприятия на публичные торги и 30 июня 2020 года Предприятие впервые было выставлено на аукционные торги, а также за прошедший период для обеспечения конкурентной среды торги продолжались 73 раза.