Davlat aktivlarini boshqarish agentligi "Texnik taʼminlash va butlash boshqarmasi" MChJning (keyingi oʻrilarda - Korxona) ustav kapitalidagi boshlangʻich narxi 76 mlrd.soʻm boʻlgan 100 foiz davlat ulushi "E-auksion" elektron savdo platformasi orqali 80 mlrd.soʻmga sotilganligini maʼlum qiladi.
2023-yil 16-yanvar kuni boʻlib oʻtgan onlayn-auksion savdosida "OFELOS SOLUTION" MChJ gʻolib deb topildi.
Korxona ustav kapitalidagi davlat ulushi ommaviy savdolarga chiqarilishi belgilangan hamda 2020-yil 30-iyun kuni dastlabki auksion savdosiga chiqarilgan va oʻtgan davrda raqobat muhitini taʼminlash uchun 73 marotaba savdosi davom ettirilgan.

100% state share of Tehnik Taminlash va Butlash Boshkarmasi LLC was sold at online auction
The State Assets Management Agency announces the sale of 100% state share in the authorized capital of Tehnik Taminlash va Butlash Boshkarmasi LLC with the starting price of 76 billion UZS through the electronic trading platform "E-auksion" for 80 billion UZS.
OFELOS SOLUTION LLC was declared the winner of this online auction.
At the same time, it was provided to offer the state share in the authorized capital of the Enterprise at public auction and on June 30, 2020 the Enterprise was offered at the auction for the first time, moreover, during the past period the auction was continued 73 times to ensure a competitive environment.