27-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
200 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 1,5 mlrd so'm bo'lgan 149 ta lot 3,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 84 ta
• Boshlang‘ich narxi 1 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 3,1 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Shayxontohur tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 161,4 mln so‘m bo‘lgan Kinematografiya agentligi balansidagi bo‘sh turgan bino qismi 177,5 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Surxondaryo viloyati Denov tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 17,4 mln so‘m bo‘lgan 100-umumiy o‘rta ta‘lim maktabi balansidagi oshxona binosining bo‘sh turgan qismi 104,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 19 ta
• Boshlang'ich narxi 115,5 mln so‘m
• Sotilgan narxi 129,8 mln so‘m
• Yer maydoni 0,6 ga
• Shahrisabz shahridan boshlang'ich narxi 14,6 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 16,1 mln so‘mga sotildi.
• Bekobod tumanidan boshlang'ich narxi 12,7 mln so‘m bo‘lgan kichik sanoat zonalaridagi qurilish sanoati korxonalari qurish uchun 19 sotix yеr uchastkasi 14 mln so‘mga sotildi.
• Soni 33 ta
• Boshlang'ich narxi 11,2 mln so‘m
• Sotilgan narxi 21,3 mln so‘m
Daryo o'zanlarini tozalash huquqi:
• Soni 2 ta
• Boshlang'ich narxi 305,4 mln so‘m
• Sotilgan narxi 335,9 mln so‘m
• Norin tumanidan boshlang‘ich narxi 168,5 mln so‘m bo‘lgan Norin daryosi o’zanini tozalash huquqi 185,4 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 27 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 200 лота. Также было реализовано 149 объекта со стартовой ценой 1,5 млрд сумов за 3,6 млрд сумов.
• Часть пустующего здания, принадлежащая Агентству кинематографии, с первоначальной годовой арендной ставкой 161,4 млн ​​сумов в Шайхонтохурской районе города Ташкента, сдана в аренду за 177,5 млн сумов.
• Пустующая часть столовой, принадлежащая 100 общеобразовательной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 17,4 млн ​​сумов в Деновском районе Сурхандарьинской области, сдана в аренду за 104,4 млн сумов.
• стартовая цена 115,5 млн сум
• цена продажи 129,8 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Шахрисабзе, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 14,6 млн ​​сумов продан за 16,1 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Бекабадском районе, площадью 19 соток, со стартовой ценой 12,7 млн ​​сумов продан за 14 млн сумов для строительства предприятий строительной индустрии в малых промышленных зонах.
• стартовая цена 11,2 млн сум
• цена продажи 21,3 млн сум
• стартовая цена 305,4 млн сум
• цена продажи 335,9 млн сум
• Право на очистку русла реки Нарын Нарынского района, со стартовой ценой 168,5 млн сумов, было продано за 185,4 млн сумов.