21-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
153 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 54,8 mlrd so'm bo'lgan 318 ta lot 80,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 28 ta
• Boshlang‘ich narxi 42,1 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 58,7 mlrd so‘m
• Termiz shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 16,4 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan yotoqxona va mehmonxona binolari 17,2 mlrd so‘mga sotildi.
• Buxoro shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 4,7 mlrd so‘m bo‘lgan “Oltin boshoq issiq noni” MCHJ ustav fondidagi 100 foiz davlat ulushi 10,7 mlrd so‘mga sotildi.
• Soni 114 ta
• Boshlang‘ich narxi 1,9 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 7,6 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Olmazor tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 238,3 mln so‘m bo‘lgan “Munitsipal aktivlarini boshqarish markazi” DUK balansidagi bino qismi 262,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 34 ta
• Boshlang'ich narxi 2 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 3,2 mlrd so‘m
• Yer maydoni 8,7 ga
• Olmaliq shahridan boshlang'ich narxi 56,6 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turarjoy binolari qurish uchun 22 sotix yеr uchastkasi 617,2 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 21 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 153 лота. Также было реализовано 318 объекта со стартовой ценой 54,8 млрд сумов за 80,6 млрд сумов.
• стартовая цена 42,1 млрд сум
• цена продажи 58,7 млрд сум
• Пустующие здания общежития и гостиницы, расположенные в городе Термез, принадлежащие Сурхандарьинскому территориальному управлению Центра по организации эффективного использования пустующих объектов, со стартовой ценой 16,4 млрд сумов проданы за 17,2 млрд сумов.
• 100 процентов государственной доли в уставном фонде ООО "Олтин бошок иссик нони", расположенный в городе Бухаре со стартовой ценой 4,7 млрд сумов продано за 10,7 млрд сумов.
• цена продажи 7,6 млрд сум
• Часть здания, принадлежащее ГУП “Центр управления муниципальными активами”, с первоначальной годовой арендной ставкой 238,3 млн ​​сумов в Алмазарском районе Ташкентской области, сдано в аренду за 262,1 млн сумов.
• стартовая цена 2 млрд сум
• площадь земельного участка 8,7 га
• Земельный участок, расположенный в городе Алмалык, площадью 22 соток, со стартовой ценой 56,6 млн ​​сумов продан за 617,2 млн сумов для создания многоэтажных жилых домов.