20-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
806 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 6,6 mlrd so'm bo'lgan 543 ta lot 16,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 32 ta
• boshlang'ich narxi 471,8 mln so‘m
• sotilgan narxi 590,4 mln so‘m
• Toshkent shahri Olmazor tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 14,0 mln so‘m bo‘lgan Toshkent davlat texnika universiteti balansidagi bino qismi 98,0 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Qoraqalpog'iston Respublikasi Chimboy tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 1,9 mln so‘m bo‘lgan umumiy o'rta ta'lim maktabi balansidagi bo'sh turgan xona 2,5 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 415 ta
• boshlang'ich narxi 5,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 14,9 mlrd so‘m
• yer maydoni 18,6 ga
• Andijon viloyati Andijon shahridan boshlang'ich narxi 1,2 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli avtoturargoh qurish uchun 1,0 gektar yеr uchastkasi 6,7 mlrd so‘mga sotildi.
• Xorazm viloyati Xazorasp tumanidan boshlang'ich narxi 29,6 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 2 sotix yеr uchastkasi 50,4 mln so‘mga sotildi.
• soni 41 ta
• boshlang'ich narx 339 mln so'm
• sotilgan narx 373 mln so'm
• yer maydoni 64,1 ga
• soni 47 ta
• boshlang'ich narxi 14 mln so‘m
• sotilgan narxi 18 mln so‘m
• Qashqadaryo viloyati Shahrisabz shahridan boshlang'ich narxi 0,4 mln so‘m bo‘lgan ko'chma savdo joyi 2,5 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 20 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 806 лота. Также было реализовано 543 объекта со стартовой ценой 6,6 млрд сумов за 16,8 млрд сумов.
• стартовая цена 471,8 млн сум
• цена продажи 590,4 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Ташкентскому государственному техническому университету, расположенная в Алмазарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 14,0 млн сумов сдана в аренду за 98,0 млн сумов.
• Пустующая комната, принадлежащая среднеобразовательной школе, расположенная в Чимбайском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой арендной ставкой 1,9 млн сумов сдана в аренду за 2,5 млн сумов.
• количество 415
• стартовая цена 5,4 млрд сум
• цена продажи 14,9 млрд сум
• площадь земельного участка 18,6 га
• Земельный участок, расположенный в городе Андижан Андижанской области, площадью 1 гектар, со стартовой ценой 1,2 млрд ​​сумов продан за 6,7 млрд сумов для строительства многоэтажной стоянки.
• Земельный участок, расположенный в Хазораспском районе Хорезмской области, площадью 2 сотки, со стартовой ценой 29,6 млн ​​сумов продан за 50,4 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• стартовая цена 339 млн сум
• цена продажи 373 млн сум
• площадь земельного участка 64,1 га
• стартовая цена 14 млн сум
• Мобильная торговая точка, расположенная в городе Шахрисабз Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 0,4 млн сумов продана за 2,5 млн сумов.