"O‘ztemiryo‘lkonteyner" AJ ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonlari to'g'risida axborot
Temir yoʻl transporti sohasining biznes jarayonlarini raqamlashtirish, boshqaruvning zamonaviy usullarini joriy etish va respublikaning tranzit salohiyatidan samarali foydalanish, yuk tashishda tannarx va xarajatlarni kamaytirish maqsadida "Oʻzbekiston temir yoʻllari" AJ va uning tizim korxonalari isloh qilinmoqda. Ushbu jarayonda “Oʻztemiryoʻlkonteyner” AJ "Temiryoʻlkargo" AJ sifatida qayta tashkil etilmoqda.
Shunga koʻra, Davaktiv agentligi tomonidan “Oʻztemiryoʻlkonteyner” AJ ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonlari toʻxtatilganligi maʼlum qilinadi.
Maʼlumot uchun: ushbu sotish jarayoni boʻyicha avvalgi chop etilgan eʼlonlarda Davaktiv agentligi va uning maslahatchisi sotish jarayonining muddatiga oʻzgartirish kiritish hamda toʻxtatish huquqini oʻzida saqlab qolishi qayd etilganligi eslatib oʻtiladi.

Information about the privatization processes of the 35 percent state share in "Uztemiryulkonteyner" JSC
In order to digitalize the business processes of the railway transport industry, implement modern management methods and effective usage of the transit potential, reduce costs and expenses in cargo transportation, "Uzbekistan Temir Yullari" JSC and its subsidiary enterprises are being reformed. As part of this process, "Uztemiryulkonteyner" JSC will be reorganized as "Temiryulkargo" JSC.
Accordingly, it is reported that the State Assets Management Agency has stopped the process of privatization of 35 percent state share in the authorized capital of "Uztemiryulkonteyner" JSC.
For reference, previous published announcements regarding this sales process have noted that the State Assets Management Agency and its advisor reserve the right to change the length of the sales process and to terminate it.