Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “Biokimyo” AJ ustav kapitalidagi 51,0 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlanganligini eʼlon qiladi (keyingi oʻrinlarda – “Bitim”).
"ABRAU CAPITAL" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – maslahatchi) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
Kompaniya toʻgʻrisida qisqacha maʼlumot:
“Biokimyo” AJ o‘zining ko‘p yillik tarixi davomida Markaziy Osiyoda etil va oziq-ovqat spirtining asosiy yetkazib beruvchisi bo‘lib kelgan. Kompaniya 2007-yilda tashkil etilgan. Sanoat va nosanoat obyektlariga ega ushbu korxonaning umumiy maydoni 18,92 gektarni tashkil etadi.
• Ustav fondi: 9,6 mlrd.soʻm.
• Ishlab chiqarish quvvati: 1 830 ming dekalitr/yil.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2023-yil 15-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: almo@abraucapital.comd.rustamova@abraucapital.com.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvofaqqiyatli oʻtgan talabgorlarga xususiylashtirish jarayonlarining kelgusi Majburiyatga ega boʻlmagan taklif (NBO) qabul qilish bosqichida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularga ushbu bosqich jarayonlari toʻgʻrisidagi xat (Process Letter) yuboriladi.
Shu bilan birga, xususiylashtirish jarayonlarida kelgusidagi oʻz ishtirokini tasdiqlash uchun, ushbu talabgorlar bilan Axborotlarni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA)ni imzolash taklif etiladi, soʻngra ularga maslahatchi tomonidan tayyorlangan Kompaniyani sotib olish narxi boʻyicha indikativ majburiyatga ega boʻlmagan takliflarni tayyorlash uchun zarur boʻlgan axborotni oʻz ichiga olgan dastlabki maʼlumotlar toʻplami (Information Memorandumbilan tanishish imkoniyati beradigan virtual maʼlumotlar xonasi (VDR) ga kirish imkoniyati beriladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "ABRAU CAPITAL" va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "ABRAU CAPITAL" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va "ABRAU CAPITAL" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Announcement on the beginning of the privatization process of the state share in the authorized capital of “Biokimyo” JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter referred to as "UzSAMA") announces the beginning of submitting applications for Express of Interest stage of the privatization process (hereinafter referred to as "Transaction") of “Biokimyo” JSC  by selling 51,0state share (hereinafter referred to as "Company").
ABRAU CAPITAL (hereinafter referred to as "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
“Biokimyo” JSC - for most of its history has remained the main supplier of ethyl and food alcohol in Central Asia. The company was founded in 2007. The total area of this company with industrial and non-industrial facilities is 18.92 hectares.
• Share capital: 9,6 billion UZS;
• Capacity: 1 830 thousand dal/year.
The sale is organized on the basis of competitive sale process and open to all interested parties (hereinafter referred to as "Applicants").
Express of interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Applicants), and must be sent to the following e-mail addresses: almo@abraucapital.com, d.rustamova@abraucapital.com.
The deadline for submission of Express of interest is no later than August 15, 2023, 18:00 (Tashkent time).
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next Submission of non-binding offers (NBO) stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, "ABRAU CAPITAL" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and "ABRAU CAPITAL" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and "ABRAU CAPITAL", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;