“Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu xususiylashtirish jarayonini ilg‘or xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha konsultanti sifatida tanlab olindi.
“Invest Group Centre” MChJ - 2008 yilda tashkil etilgan boʻlib, turli xil sport turlarini shug‘ullanish uchun mo‘ljallangan sport inshootlarini boshqarish faoliyati bilan shug‘ullanadi.
• Ustav fondi: 4,11 mlrd soʻm;
• Jamiyat Toshkent shahri, Mirzo-Ulugʻbek tumani, Oqqoʻrgʻon koʻchasi 16-uy manzilida joylashgan;
• Sport-sogʻlomlashtirish majmuasi, ochiq va yopiq turdagi suzish havzalari, sport mashgʻulotlari oʻtkazish uchun sport zallari, futbol maydonlari, sunʼiy qoplamali mini futbol maydoni hamda tenis kortini boshqarish bilan shug'ullanadi.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari.
Aktivni sotib olishga va uning keyingi faoliyatiga qoʻyiladigan shartlar:
1. Aktiv va uning balansidagi sport-sog‘lomlashtirish majmuasining faoliyat turini kamida 10 (o‘n) yil muddat saqlab qolish;
2. Aktiv balansidagi sport-sog‘lomlashtirish majmuasi hududida sport-sog‘lomlashtirish faoliyatiga to‘g‘ri kelmaydigan bino-inshootlarning qurilishiga yo‘l qo‘ymaslik (taʼmirlash ishlaridan tashqari), obyekt hududida har qanday taʼmirlash-tiklash ishlarini qatʼiyan shaharsozlik kengashining ruxsati bilan amalga oshirish.
Sotuv jarayonining Sotib olish bo‘yicha qiziqish bildirish (Express of Interest) bosqichini amalga oshirish toʻgʻrisida:
Ishtirokchilardan quyidagi maʼlumotlar bilan aktiv bo'yicha sotib olish yuzasidan qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalarini (Express of interest) taqdim etishlari soʻraladi:
1. Talabgor jismoniy shaxs bo‘lganda: pasport/ID karta nusxasi, Aktivni sotib olish uchun moliyaviy imkoniyati to‘g‘risidagi maʼlumotlar;
2. Talabgor yuridik shaxs bo‘lganda:
• korxona/firma to‘g‘risida maʼlumotlar, shu jumladan taʼsis hujjatlari (ustav) va faoliyat guvohnomasi nusʼhasi, STIR maʼlumoti;
• taʼsischisi/ishtirokchisi, aksiyadori bir nafardan ko‘p bo‘lgan hollarda 5 foizdan ortiq ulushi mavjud taʼsischi/ishtirokchi/aksiyadorining ulushini ko‘rsatgan holda ularning har biri hamda yakuniy benefitsiari to‘g‘risida maʼlumot;
• oxirgi 3 yillik moliyaviy hisoboti nusхasi (tashkil topganiga 3 yildan kam bo‘lgan hollarda, tashkil topgan davrdan boshlab faoliyati davridagi moliyaviy hisoboti nusxasi).
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 1-noyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
• davlat ishtirokidagi korxona bo‘lmasligi (ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori 50 foizdan ortiq bo‘lgan xo‘jalik jamiyati yoxud ustav fondidagi (ustav kapitalidagi) davlat ulushi miqdori xo‘jalik jamiyatining boshqa har bir aksiyadori (ishtirokchisi) ulushiga nisbatan ko‘p bo‘lgan xo‘jalik jamiyati, shuningdek davlat unitar korxonasi);
• Munir Yakubov, “Portfolio Investments” kompaniyasi direktori: munir.yakubov@piamg.uz, tel. +998(90) 901-65-59.
• Shoxruh Ohunov, Davaktiv agentligi departamenti boshligʻi: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-23.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov (zakalat) sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.

Announcement on the beginning of the public sale process of the state share in the authorized capital of Invest Group Centre LLC
The State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA"/"Client"), in accordance with the relevant privatisation programmes, announces the start of an open sales process for 100% state share in the authorised capital of Invest Group Centre LLC (hereinafter - "Asset") through the attracting professional consulting company.
Portfolio Investments (hereinafter - the “Consultant”) was selected by UzSAMA as a privatization consultant to implement the privatization process based on international best practices.
Invest Group Centre LLC - the main activity of the Company is management of sports facilities intended for various sports, founded in 2008.
• Authorized capital: 4.11 billion soums;
• The Company is located at 16 Akkurgan Street, Mirzo-Ulugbek district, Tashkent city.
• Manages sports and recreation complex, outdoor and indoor swimming pool, sports training halls, soccer fields, a mini-football field with artificial turf and a tennis court.
Information about the sales process:
The Asset sale process is based on the method of public invitation to negotiate, which is open to all interested parties (hereinafter - Participants).
The sales process will be carried out in two stages, including the Express of interest (Express of interest) and collection of Binding offers (BO) stages.
Conditions for the acquisition of the Asset and its further activity:
1. Maintain the type of activity of sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset for at least 10 (ten) years.
2. Do not allow the construction of buildings and structures on the territory of the sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset, which do not correspond to the sports and recreational activities (except for repair work), and to carry out any repair and renovation work on the territory of the facility strictly with the permission of the urban planning council.
About the implementation of the Express of Interest stage of the sales process:
1. Information on the applicant,  for an individual: a copy of passport/ID-card, as well as data confirming the financial feasibility of acquiring the asset;
2. Information on the applicant, for a legal entity:
• information on the enterprise/company, including a copy of the founding documents (charter) and registration certificate, as well as TIN data;
• Information on shareholders/participants, as well as the ultimate beneficiary, indicating the share of the founder/participant/shareholder with a share of more than 5% in cases where the founder/participant/shareholder is more than one;
• Financial statements for the last 3 years (if the company has been established for less than 3 years, financial statements for the period of its operation).
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) November 1, 2024 and sent to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz.
• must not be an enterprise with state participation (a business entity with a state share in the authorized fund (authorized capital) of more than fifty percent or a business entity with the size of the state share in the authorized fund (authorized capital) greater in relation to the share of each other shareholder (participant) of the business entity, as well as a state unitary enterprise);
• Munir Yakubov, director of “Portfolio Investments”: munir.yakubov@piamg.uztel.: +998(90) 901-65-59.
• Shokhruh Ohunov, Head of department of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998(71) 259-20-23.
In turn, before submitting binding bids, bidders who have passed the Binding Bid (BO) stage are obliged to pay at least 1% of the proposed binding bid price as a guarantee payment (deposit).
The results of each stage of the sales process shall be officially published on UzSAMA`s website and the Consultant shall send official individual notification to each participating candidate via Process letters.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, “Portfolio Investments” in relation to the Assets sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and “Portfolio Investments” reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility: