Sud boshqaruvchisi talabgorlari uchun joriy yil 13-oktabr kuni o'tkazilgan test imtihoni natijalari to'g'risida e'lon
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 12-sentabrdagi 765-son qarori bilan tasdiqlangan Sud boshqaruvchilari, ularni attestatsiyadan (qayta attestatsiyadan) oʻtkazish va malaka attestatini berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga asosan, Davlat aktivlarini boshqarish agentligining 2023-yil 18-sentabrdagi 258-son buyrugʻi ijrosini taʼminlash maqsadida, 2023-yil 13-oktabr kuni sud boshqaruvchisi attestatini olish boʻyicha test imtihoni tashkil etildi.
Test imtihonida ishtirok etish uchun jami 34 nafar talabgorlardan arizalar kelib tushdi. Imtihon 60 daqiqa davom etib, 50 ta savolni oʻzida jamlagan test natijalariga koʻra, 27 nafar talabgorlar test imtihonidan oʻtdi, 7 nafari talabgorlar test imtihonidan oʻta olmadi.
Test imtihoni natijalari bilan quyidagi jadval orqali tanishishingiz mumkin.
F.I.O.
Toʻgʻri javob
(foizda)
Test imtihonidan oʻtgan talabgorlar
Rozumov Bazarbay Begliyevich
Mamakov Ikromjon Artikovich
86
Toʻxtaboyev Alisher Toʻlqinjon oʻgʻli
Dolimov Dilshodbek Qodirbekovich
Hamroyev Shavkat Salimovich
Pirmatov Farxod Abduvaliyevich
Urakbayev Ixtiyor Djurabayevich
Yuldashev Bunyod Baxromovich
Islamov Odil Ochilovich
Ismatov Abdumajit Rasulovich
Egamberdiyev Baxtiyor Mirzaliyevich
Ziyomov Laziz Ziyomovich
Mamatkulov Jura Raxmanovich
Akbarov Zafar Farxodovich
94
Nazarov Abdirasul Askarovich
Nosirjonov Ismoiljon Raxmatillo oʻgʻli
Ruzikulov Anvar Eshbayevich
Karimov Fayzulla Mirzaxmatovich
Maxmudov Sanjar Azamatovich
Karimov Lochin Ochilovich
Maxmudov Bekzod Negmatjonovich
Axmedov Mir Abror Anvar oʻgʻli
Ismailov Amandjon Ibragimovich
Test imtihonidan oʻtmagan talabgorlar
Rozumov Gʻayrat Bazarbayevich
54*
*- N. Dusanovning 06.10.2022-yildagi AA seryali 000271 raqamli 4-toifali attestati mavjud boʻlib, attestat toifasini oshirish uchun yetarli natija olmagan.

Объявление результатов состоявшегося 13 октября текущего года тестового экзамена для претендентов на должность судебного управляющего
В соответствии с Положением "О судебных управляющих, порядке их аттестации (переаттестации) и выдачи квалификационного аттестата" утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 сентября 2019 года №765, в целях обеспечения исполнения приказа Агентства по управлению государственными активами от 18 сентября 2023 года №258, 13 октября 2023 года проведен тестовый экзамен для получения аттестата судебного управляющего.
Заявок на участие в тестовым экзамене всего поступило от 34 претендентов. По результатам экзамена, который длился 60 минут и включал в себя 50 вопросов, тестовый экзамен прошли 27 претендентов, и не прошли 7 претендентов.
С результатами тестового экзамена можно ознакомиться по ниже приведенной таблице.
Розумов Базарбай Беглиевич
Мамаков Икромжон Артикович
Тухтабоев Алишер Тулкинжон угли
Долимов Дилшодбек Қодирбекович
Ҳамроев Шавкат Салимович
Тухтаев Фурқат Боходирович
Пирматов Фарход Абдувалиевич
Уракбаев Ихтиёр Джурабаевич
Юлдашев Бунёд Бахромович
Исламов Одил Очилович
Исматов Абдумажит Расулович
Эгамбердиев Бахтиёр Мирзалиевич
Зиёмов Лазиз Зиёмович
Маматкулов Жура Рахманович
Акбаров Зафар Фарходович
Назаров Абдирасул Аскарович
Носиржонов Исмоилжон Рахматилло угли
Рузикулов Анвар Эшбаевич
Каримов Файзулла Мирзахматович
Махмудов Санжар Азаматович
Каримов Лочин Очилович
Махмудов Бекзод Негматжонович
Ахмедов Мир Аброр Анвар ўғли
Исмаилов Аманджон Ибрагимович
Розумов Гайрат Базарбаевич
Нархонова Хуснора Шариф қизи
Махмудова Шаҳина Одилжон қизи
54*
*- Дусанов Н. имеет аттестат 4-й категории серии АА номером 000271 от 06.10.2022 года, не набрал достаточных результатов для повышения категории аттестата.