6-dekabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
790 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 1,9 mlrd so'm bo'lgan 146 ta lot 9,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 51 ta
• boshlang‘ich narxi 548,9 mln so‘m
• sotilgan narxi 2,3 mlrd so‘m
Toshkent shahri Sirg‘ali tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 142,8 mln so‘m bo‘lgan “Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroporti” MChJ balansidagi gul mahsulotlarini sotish joyi 171,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
Toshkent viloyati Chirchiq shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 57,4 mln so‘m bo‘lgan O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti balansidagi oshxona 103,2 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 55 ta
• boshlang'ich narxi 703,8 mln so‘m
• sotilgan narxi 814 mln so‘m
• yer maydoni 1,6 ga
Sirdaryo viloyati Yangiyer shahridan boshlang'ich narxi 47,6 mln so‘m bo‘lgan yakka tartibda uy-joy qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 52,4 mln so‘mga sotildi.
Qashqadaryo viloyati Koson tumanidan boshlang'ich narxi 5,3 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 42,7 mln so‘mga sotildi.
Toshkent viloyati O‘rtachirchiq tumanidan boshlang'ich narxi 30,4 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 3,6 sotix yеr uchastkasi 36,5 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 6 декабря
На аукционы и открытые торги было выставлено 790 лота. Также было реализовано 146 объекта со стартовой ценой 1,9 млрд сумов за 9,4 млрд сумов.
• стартовая цена 548,9 млн сум
• Место для продажи цветочной продукции, принадлежащее ООО “Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропорти”, с первоначальной годовой арендной ставкой 142,8 млн ​​сумов в Сергелийском районе города Ташкента, сдано в аренду за 171,4 млн сумов.
• Столовая, принадлежащая Государственному университету физической культуры и спорта Узбекистана, с первоначальной годовой арендной ставкой 57,4 млн ​​сумов в Сергелийском районе города Ташкента, сдана в аренду за 103,2 млн сумов.
• стартовая цена 703,8 млн сум
• цена продажи 814 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Янгиер Сырдарьинской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 47,6 млн ​​сумов продан за 52,4 млн сумов для для индивидуального жилищного строительства.
• Земельный участок, расположенный в Косонском районе Кашкадарьинской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 5,3 млн ​​сумов продан за 42,7 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Уртачирчикском районе Ташкентской области, площадью 3,6 соток, со стартовой ценой 30,4 млн ​​сумов продан за 36,5 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.