10-oktabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
481 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 4,6 mlrd so'm bo'lgan 190 ta lot 8,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 7 ta
• Boshlang‘ich narxi 2,5 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 2,9 mlrd so‘m
Samarqand viloyati Ishtixon tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 808 mln so‘m bo‘lgan "O'zbekneftgaz" AJ balansidagi Ishtixon FYOTSH bino-inshootlari 929,2 mln so‘mga sotildi.
• Soni 39 ta
• Boshlang‘ich narxi 164,9 mln so‘m
• Sotilgan narxi 383,2 mln so‘m
Farg'ona viloyati Farg'ona shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 10,2 mln so‘m bo‘lgan O'zbekiston Davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti Farg'ona filiali balansidagi binoning yerto'lasi 11,3 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 25 ta
• Boshlang'ich narxi 188,9 mln so‘m
• Sotilgan narxi 219,2 mln so‘m
• Yer maydoni 0,96 ga
Toshkent viloyati Zangiota tumanidan boshlang'ich narxi 18,7 mln so‘m bo‘lgan to'qimachilik mahsulotlarini ishlab chiqarish fabrikasi qurish uchun 5,4 sotix yеr uchastkasi 20,6 mln so‘mga sotildi.
• Soni 67 ta
• Boshlang'ich narxi 21,1 mln so‘m
• Sotilgan narxi 150,6 mln so‘m
Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumanidan boshlang'ich narxi 0,6 mln so‘m bo‘lgan nooziq-ovqat mahsulotlari savdosini tashkil etish uchun ko'chma savdo joyi 1,6 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 10 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 481 лота. Также было реализовано 190 объекта со стартовой ценой 4,6 млрд сумов за 8,3 млрд сумов.
• Здания и сооружения, расположенные в Иштихонском районе Самаркандской области, принадлежащее АО "Узбекнефтегаз", со стартовой ценой 808 млн сумов проданы за 929,2 млн сумов.
• стартовая цена 164,9 млн сум
• цена продажи 383,2 млн сум
• Подвал здания, принадлежащего Ферганскому филиалу Государственного университета физической культуры и спорта Узбекистана, с первоначальной годовой арендной ставкой 10,2 млн ​​сумов в городе Фергана Ферганской области, сдан в аренду за 11,3 млн сумов.
• стартовая цена 188,9 млн сум
• цена продажи 219,2 млн сум
• площадь земельного участка 0,96 га
• Земельный участок, расположенный в Зангиатинском районе Ташкентской области, площадью 5,4 соток, со стартовой ценой 18,7 млн ​​сумов продан за 20,6 млн сумов для строительства фабрики по производству текстильной продукции.
• стартовая цена 21,1 млн сум
• цена продажи 150,6 млн сум
• Мобильная торговая точка для организации торговли непродовольственными товарами в районе Шароф Рашидов Джизакской области, со стартовой ценой 0,6 млн сумов продана за 1,6 млн сумов.