“Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича келишувга эришилди
Аввал маълум қилинганидек, тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давактив агентлиги томонидан Abrau Capital консалтинг компаниясини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида жалб қилган ҳолда Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” МЧЖ (кейинги ўринларда - Корхона) устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини сотиш бўйича очиқ савдо  жараёнлари бошланган.
Хусусийлаштириш жараёни доирасида, Консультант томонидан кенг қамровли маркетинг ишлари амалга оширилди, жумладан, инвестиция тизерлари салоҳиятли инвесторларга юборилди. Натижада, 3 нафар халқаро ва маҳаллий инвесторлар томонидан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалар (Expression of Interest) Консультантга келиб тушди.
Шу ўринда, Консультант томонидан мазкур босқичда аввалдан белгиланган мезонларга мувофиқлиги бўйича ўрганилди ҳамда барча талабгорлар хусусийлаштириш жараёнининг кейинги – Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO)ни тақдим этиш босқичида иштирок этиш учун таклиф қилинди.
Ушбу босқичда, талабгорлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланиб, Консультант томонидан тайёрланган Корхонанинг молиявий, солиқ, ҳуқуқий ва экологик фаолияти юзасидан комплекс таҳлил (due diligence) ҳисоботлари жойлаштирилган виртуал маълумотлар хонаси (VDR)га кириш ва Корхонанинг бошқарув органи билан учрашиш имконияти яратилди.
Белгиланган муддатларда 2 нафар талабгор томонидан Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) тақдим қилинди.
Натижада, Корхонани сотиб олиш учун энг юқори нарх таклифини билдирган “Smart Fast Stroy” МЧЖ 80 млрд.сўм миқдорида сотиб олиш тўловини тўлаш шарти билан савдо ғолиби деб топилди.
Шунингдек, Харидорнинг таклифи Консультант томонидан ҳисобланган Корхонанинг индикатив нархлар оралиғида жойлашган ҳамда Корхонанинг баҳоланган қийматидан юқори.

An agreement was reached on the privatization of 100 percent state share in "Republican Design Institute “UzEngineering” LLC
As previously reported, in accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency has launched an open sales process for 100% state share in the authorized capital of "Republican Design Institute “UzEngineering” LLC (hereinafter - the Enterprise) with the involvement of the consulting company Abrau Capital as a privatization consultant.
As part of the privatization process, the Consultant conducted a large-scale marketing campaign. In particular, investment teasers were sent to various investors. As a result, Expression of Interest applications were received from 3 local and international investors.
In turn, all 3 applicants meeting the criteria previously established at this stage were invited by the Consultant to participate in the next stage of the privatization process - submission of Binding Offers (BO).
Within the framework of this stage, a Non-Disclosure Agreement (NDA) was signed, as well as given an opportunity to analyze comprehensive analytical reports (due diligence) on financial, tax, legal and environmental activities of the Enterprise prepared by the Consultant and placed in the Virtual Data Room (VDR), as well as an opportunity to meet with the management body of the Enterprise.
As a result, 2 applicants submitted their Binding Offer (BO) within the deadline.
“Smart Fast Stroy” LLC, which offered the highest price offer, was recognized as the winner of the sales with the condition to pay the redemption value in the amount of 80 billion UZS.
It should be noted that the Buyer's offer is located in the upper part of the indicative price range calculated by the Consultant and exceeds the estimated value of the Enterprise.
The results of the Enterprise privatization were approved by the relevant decision of the State Commission for privatization of state assets and coordination privatization processes.