“Ўзбекистон республика товар – хом ашё биржаси” АЖда акциядорлар умумий йиғилиши ўтказишилиши белгиланди
“Ўзбекистон республика товар – хом ашё биржаси” АЖнинг 2021 йил 28 октябрдаги тегишли хабарномасига мувофиқ, жорий йил 19 ноябрь куни акциядорларнинг умумий йиғилиши қуйидаги кун тартиби билан бўлиб ўтиши белгиланди:
1. Жамият акциядорлари умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш;
2. Саноқ комиссияси миқдорий ва шахсий таркибини, шунингдек ваколат муддатларини тасдиқлаш;
3. Аудит ташкилотининг 2021 йил якунлари бўйича аудитнинг миллий ва халқаро стандартлари бўйича аудит текширувини ўтказишини, жумладан СМК, СЙК ва уларнинг бажарилиши фоизларининг ҳисобланган миқдориниинг тўғри ҳисобланганлигини текшириш бўйича аудит хизматлари учун тўловнинг максимал миқдорини тасдиқлаш;
4. 2021 йил учун ҳомийлик ва хайрия ҳамда бошқа текин ёрдам кўрсатиш учун тўланадиган тўловларни тасдиқлаш.

According to the relevant notification of Uzbek Republican Commodity Exchange JSC dated October 28, 2021, the general meeting of shareholders will be held on November 19 this year with the following agenda:
1. Approval of the shareholders general meeting Regulation;
2. Approval of quantitative and personal composition and term of authority of the counting commission;
3. Approval of conducting the Year-end audit for 2021 by an audit organization in accordance with national and international auditing standards, including approval of the maximum amount of payment for audit services to verify the correctness of the calculated amount of the KPI, CPI and the percentage of their implementation;
4. Approval of payment of sponsorship, charity and other free assistance for 2021.
The share of UzSAMA in the authorized capital of the company is 26.01%.
Commodity exchange is the main activity of the company.
The general meeting of the company is held in accordance with the decision of the supervisory board meeting on October 22, 2021.