“Ўзбекистон республика товар – хом ашё биржаси” АЖда акциядорлар умумий йиғилиши ўтказишилиши белгиланди
“Ўзбекистон республика товар – хом ашё биржаси” АЖнинг 2021 йил 28 октябрдаги тегишли хабарномасига мувофиқ, жорий йил 19 ноябрь куни акциядорларнинг умумий йиғилиши қуйидаги кун тартиби билан бўлиб ўтиши белгиланди:
1. Жамият акциядорлари умумий йиғилиши регламентини тасдиқлаш;
2. Саноқ комиссияси миқдорий ва шахсий таркибини, шунингдек ваколат муддатларини тасдиқлаш;
3. Аудит ташкилотининг 2021 йил якунлари бўйича аудитнинг миллий ва халқаро стандартлари бўйича аудит текширувини ўтказишини, жумладан СМК, СЙК ва уларнинг бажарилиши фоизларининг ҳисобланган миқдориниинг тўғри ҳисобланганлигини текшириш бўйича аудит хизматлари учун тўловнинг максимал миқдорини тасдиқлаш;
4. 2021 йил учун ҳомийлик ва хайрия ҳамда бошқа текин ёрдам кўрсатиш учун тўланадиган тўловларни тасдиқлаш.

Назначено общее собрание акционеров АО «Узбекская республиканская товарно-сырьевая биржа»
Согласно соответствующему уведомлению АО «Узбекская республиканская товарно-сырьевая биржа» от 28 октября 2021 года, назначено общее собрание акционеров на 19 ноября текущего года со следующей повесткой дня:
1. Утверждение Регламента общего собрания акционеров общества;
2. Утверждение количественного и личностного состава и срока полномочий счетной комиссии;
3. Утверждение проведения аудиторской проверки аудиторской организацией по национальным и международным стандартам аудита по итогам 2021 года, в том числе утверждение максимального размера оплаты аудиторских услуг по проверке правильности рассчитанной суммы КПИ, СПИ и процента их выполнения;
4. Утверждение выплаты спонсорской, благотворительной и иной бесплатной помощи на 2021 год.
Доля Агентства госактивов в уставном капитале общества составляет 26,01%.
Биржевая деятельность является основным видом деятельности общества.
Общее собрание проводится в соответствии с решением заседания Наблюдательного совета общества от 22 октября 2021 года.
Общее собрание будет проводиться онлайн с использованием платформы электронного голосования evote.uz.