Давактив агентлигининг жорий йил 22 июльдаги “ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги 61,6% давлат улушини сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги хусусийлаштириш бўйича консультант “Abrau Capital” компаниясининг таклифига асосан, мазкур сотиш жараёнларида рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “ТошуйжойЛИТИ” АЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Expression of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 23 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале АО «ТошуйжойЛИТИ»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 22 июля текущего года, о начале процесса продажи 61,6% государственной доли в уставном капитале АО «ТошуйжойЛИТИ», сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе предложения консультанта по приватизации «Abrau Capital», в целях обеспечения конкурентной среды в данных процессах продажи, всем заинтересованным лицам и потенциальным инвесторам сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of interest) в покупке государственной доли в АО «ТошуйжойЛИТИ» до 18:00 (Ташкентское время) 23 сентября 2024 года.