Тошкент шаҳридаги давлат кўчмас мулк объекти оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ, Тошкент шаҳар, Яшнобод тумани, С.Машхадий кўчаси, 210-уй манзилидаги бўш турган бино-иншоотлар (батафсил) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 14 февраль куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ёки кодсиз ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
Бунда, талабгор томонидан ўз молиявий ҳисоботлари бўйича тўлов қобилияти етарли бўлмаса, таъсисчиси ёки бенефициарининг охирги 3 йиллик молиявий ҳисоботи (бухгалтерия ҳисоботининг
1 ва 2-шакллари) нусхасини (резидентлар учун ҳисобот қабул қилинганлиги тўғрисидаги солиқ органларининг тасдиғи ҳамда моддий ва номоддий активларга ҳисобланган амортизация ва активларни қайта баҳолаш кўрсаткичлари билан бирга) тақдим этиши мумкин. Бундай ҳолларда таъсисчи ёки бенефициарнинг талабгор манфаати учун тўловларни амалга ошириш юзасидан тасдиқ хати илова қилиниши шарт;
Бино-иншоотлар негизида маиший хизмат, спорт ва ижтимоий (таълим, соғлиқни сақлаш) хизматлар, кўнгилочар ва дам олиш марказлари, истиқомат мажмуалари ва ўзига хос инфраструктурага эга замонавий комплекс ташкил этиш;
давлат кўчмас мулк объекти жойлашган ер участкаси ягона мулкий мажмуа сифатида мулк ҳуқуқи асосида хусусийлаштирилади;

Announcement on the start of the public sale process of state real estate in Tashkent
The State Assets Management Agency (hereinafter - UzSAMA), in accordance with the decision of the State Tender Commission, announces the start of public sale process of unused buildings and structures located at the address: Tashkent, Yashnabad district, st. S.Mashkhadi, 210 (more information).
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by January 14, 2021 at 18:00 (Tashkent time), and send through “E-auksion” electronic trading platform as an encrypted scanned attachment with the following documents:
Creation on the basis of buildings and structures of a modern complex of household, sports and social (education, healthcare) services, entertainment and recreation centers, residential complexes and unique infrastructure;
The UzSAMA, within twenty days from the date of sending the notification (except for force majeure cases), enters into a purchase and sale agreement in the specified manner with the winner of the auction and the deposit made to participate in the auction will be included in the amount of redemption payments for the acquired state asset;