“International” меҳмонхонасини хусусийлаштириш бўйича Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 20 июлдаги “International” меҳмонхонаси (кейинги ўринларда – Меҳмонхона)даги давлат улушини cотиб олиш бўйича Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) жорий йил 19 августга қадар қабул қилиш тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларнинг мажбуриятга эга бўлмаган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда активни молия-хўжалик фаолиятини, техник ҳолатини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш бўйича мурожаатларига мувофиқ ва хусусийлаштириш бўйича консультант Deloitte компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Меҳмонхонани сотиб олиш бўйича Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш муддатини жорий йилнинг 13 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Меҳмонхонани хусусийлаштириш жараёнларининг Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Продлён срок приема Необязывающих предложений (NBO) по покупке гостиницы «International»
В соответствии с объявлением Агентства госактивам от 20 июля текущего года о приеме Необязывающих предложений (NBO) по приобретению государственной доли в гостинице «International» (далее – Гостиница) до 19 августа текущего года,сообщается следующее:
Согласно обращениям потенциальных инвесторов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности и технического состояния актива при подготовке необязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации Deloitte, всем претендентам сообщается о продлении срока приема Необязывающих предложений (NBO) по покупке Гостиницы до 18:00 (по ташкентскому времени) 13 сентября текущего года.
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приема Необязывающих предложений (NBO) по процессу приватизации Гостиницы остается без изменений.