“International” меҳмонхонасини хусусийлаштириш бўйича Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 20 июлдаги “International” меҳмонхонаси (кейинги ўринларда – Меҳмонхона)даги давлат улушини cотиб олиш бўйича Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) жорий йил 19 августга қадар қабул қилиш тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларнинг мажбуриятга эга бўлмаган тижорат таклифларини пухта тайёрлашда активни молия-хўжалик фаолиятини, техник ҳолатини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш бўйича мурожаатларига мувофиқ ва хусусийлаштириш бўйича консультант Deloitte компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Меҳмонхонани сотиб олиш бўйича Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш муддатини жорий йилнинг 13 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Меҳмонхонани хусусийлаштириш жараёнларининг Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

The deadline for accepting Non-Binding Offers (NBO) for the purchase of International Hotel was prolonged
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on July 20 of this year, on the acceptance of Non-Binding Offers (NBO) for the purchase of the state share in the “International” Hotel (hereinafter - the Hotel) until August 19 of this year, the following is reported:
According to the requests of potential investors to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities and technical condition of the asset in the preparation of a non-binding commercial offers, as well as based on the recommendation of the consultant on privatization Deloitte, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Non-Binding Offers (NBO) for the purchase of the Hotel until 18:00 (Tashkent time) on September 13 of the current year.
All other information of the previously published announcement about the stage of acceptance of Non-Binding Offers (NBO) remains unchanged.