“ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги давлат акциялар пакетини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 22 июлдаги “ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги 61,6% давлат акциялар пакетини сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги кўплаб салоҳиятли инвесторларни мурожаатларини инобатга олган ҳолда, хусусийлаштириш бўйича консультант Abrau Capital компаниясининг таклифига асосан, салоҳиятли инвесторлар учун активни яхшироқ ўрганиш ва мазкур савдо босқичида талаб этиладиган тегишли ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “ТошуйжойЛИТИ” АЖ даги давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 6 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.

The deadline for accepting applications for the purchase of state shares in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC was extended
According to the announcement of the State Assets Agency dated July 22 of this year, on the beginning of the sales process of 61,6% state share in the authorized capital of "ToshuyjoyLITI" JSC, the following is reported.
The State Assets Management Agency, taking into account the requests of numerous potential investors, based on the suggestion of the privatization consultant "Abrau Capital", in order to provide potential investors with an additional opportunity to thoroughly study the asset and prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a more transparent and competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications for the purchase of the state share in the "ToshuyjoyLITI" JSC until 18:00 (Tashkent time) on September 6, 2024.
In case of interest, please send your application to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.