Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "ANGREN PIPE PLANT" МЧЖ устав капиталидаги 100,0% давлат улуши хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Ўз навбатида, ушбу жараёнга хорижий профессионал консультантлар билан бир қаторда кўплаб маҳаллий консалтинг компаниялари иштирок этгани мазкур соҳада рақобат муҳити янада ошаётганлигини ҳамда маҳаллий бозорда салоҳиятли консалтинг компаниялар сони ортиб бораётганлигини кўрсатади.
Саралаш натижасида, Portfolio Investments компанияси хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
Portfolio Investments компанияси Ўзбекистонда фаолият юритаётган инвестицион компанияси бўлиб, турли хизматлар, жумладан, брокерлик, активни бошқариш ва консалтинг хизматларини давлат органлари, корпорациялар ва молиявий институтларга кўрсатади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Информация о привлечении профессиональной консалтинговой организации
Согласно соответствующей программе приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами по привлечению профессиональной консалтинговой компании по приватизации 100 процентной государственной доли в уставном капитале ООО «ANGREN PIPE PLANT», сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 5 профессиональных консалтинговых компаний, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответсвующей сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач.
В свою очередь, участие в этом процессе местных консалтинговых компаний наряду с зарубежными профессиональными консультантами также свидетельствует о том, что конкурентная среда в этой сфере растёт, а также увеличивается количество консалтинговых компаний с высоким потенциалом на местном рынке.
Соответственно, в результате процесса отбора, компания «Portfolio Investments» была признана победителем конкурса в качестве консультанта по приватизации.
Portfolio Investments — это инвестиционная компания в Узбекистане, которая предоставляет различные услуги, включая управление активами, брокерские и консультационные услуги государственным органам, корпорациям и финансовым институтам.
Агентство по управлению государственными активами совместно с привлеченной профессиональной консалтинговой компанией примет все необходимые меры для прозрачной и успешной продажи актива на основе конкурентных принципов.