Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "ANGREN PIPE PLANT" МЧЖ устав капиталидаги 100,0% давлат улуши хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Ўз навбатида, ушбу жараёнга хорижий профессионал консультантлар билан бир қаторда кўплаб маҳаллий консалтинг компаниялари иштирок этгани мазкур соҳада рақобат муҳити янада ошаётганлигини ҳамда маҳаллий бозорда салоҳиятли консалтинг компаниялар сони ортиб бораётганлигини кўрсатади.
Саралаш натижасида, Portfolio Investments компанияси хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
Portfolio Investments компанияси Ўзбекистонда фаолият юритаётган инвестицион компанияси бўлиб, турли хизматлар, жумладан, брокерлик, активни бошқариш ва консалтинг хизматларини давлат органлари, корпорациялар ва молиявий институтларга кўрсатади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Information on hiring professional consulting organization
In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 100 percent shares in the authorized capital of “ANGREN PIPE PLANT” LLC, the following is declared.
During the selection processes, 5 proposals were received from professional consulting organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
In turn, the participation of local consulting companies in this process along with the foreign professional consultants also indicates that the competitive environment in this area is growing, as well as the number of consulting companies with high potential in the local market is increasing.
Accordingly, "Portfolio Investments" was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
"Portfolio Investments" - an investment company in Uzbekistan that provides various services, including asset management, brokerage and consulting services to government agencies, corporations and financial institutions.
The State Assets Management Agency together with the professional consulting company will take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset based on the principles of competition.