“O’ZGAZLOYIHA” МЧЖ устав капиталидаги 63,4 фоиз улушни сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 11 февралдаги “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”ги ПФ–6167-сон Фармонига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда Давактив агентлиги ёки “Сотувчи”) “O’ZGAZLOYIHA” МЧЖ (кейинги ўринларда “Компания” ёки “O’ZGAZLOYIHA”) устав капиталидаги 63,4 фоиз улушини музокараларга оммавий таклиф этиш усули орқали сотиш (кейинги ўринларда – “Битим” ёки “Сотув”) истагини эълон қилади.
Grant Thornton халқаро компанияси ушбу Битим бўйича Агентлик маслаҳатчиси вазифасини бажаради. Агентлик томонидан берилган ваколатга асосан UzAssets инвестиция компанияси (кейинги ўринларда – UzAssets) Сотув жараёнларини Маслаҳатчи билан биргаликда ташкил этади.
Компания 2004 йилда ташкил этилган бўлиб, газ таъминоти бўйича лойиҳа-тадқиқот фаолияти билан шуғулланади.
2020 йилда O’ZGAZLOYIHA томонидан 1,5 млрд сўмлик ишлар ва хизматлар бажарилган.
O’ZGAZLOYIHA Тошкент шаҳри, Беруний шоҳ кўчаси, 83-уй манзилидаги 0,2 гектар ер майдонига, шунингдек, 6 419 кв.м бино ва иншоотларга эга.
Ихчам лойиҳа ташкилоти сифатида 2020 йил якунига кўра ходимлар сони 48 тани ташкил этди. Компаниянинг асосий активи бўлган профессионал ходимлар жамоаси газ ва нефт-газ соҳаси объектлари қурилишини лойиҳалаш соҳасида мураккаб лойиҳа ва тадқиқот ишларини бажаришга қодир.
Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати томонидан ушбу соҳада амалга оширилаётган чора-тадбирларни ҳисобга олган ҳолда, Компания янада ривожланиш учун кенг истиқболларга эга.
Сотув жараёни барча манфаатдор томонлар (кейинги ўринларда – Иштирокчилар) учун очиқ бўлган таклифларни тақдим этишнинг рақобатга асосланган жараёни сифатида ташкил этилган. Жараён, манфаатдор харидорлардан мажбурий бўлмаган таклифлар, ундан кейин мажбурий бўлган таклифларни қабул қилиш ва бир ёки бир нечта иштирокчилар билан кейинги музокараларни ўтказишдан иборат бўлади.
Ҳозирда, Иштирокчилар қуйидаги маълумотларни ўз ичига олган ариза хати орқали (кейинги ўринларда “Мажбурий бўлмаган таклиф”) ўз қизиқишларини билдиришлари сўралади:
1. Давлат рўйхатидан ўтказилганлиги тўғрисидаги гувоҳнома нусхаси;
2. Охирги 2 йил учун аудит қилинган консолидациялашган молиявий ҳисобот;
3. Барча акциядорлар (ва уларнинг эгалик улушлари) ва якуний бенефициарлар тўғрисидаги маълумотлар;
4. Битим нархи ва шартлари бўйича таклиф;
5. Ўз ва/ёки қарз маблағлари эвазига Битимни, шунингдек операцион фаолиятни молиялаштириш қобилиятини тасдиқлаш;
6. Харидорнинг муассислари ва бенефециарларига нисбатан жиноят иши ва тергов ҳаракатлари ўтказилмаганлигини, шунингдек, харидорнинг мансабдор шахсларининг номлари сохта тадбиркорлар ва банкротларнинг халқаро рўйхатларида ва Ўзбекистон Республикасининг шу каби рўйхатларида йўқлигини тасдиқлаш;
7. “Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли Қонунига (2019 йил 15 январдаги таҳририда) риоя қилиш;
Мажбурий бўлмаган таклиф аризачининг хоҳишига кўра ўзбек, инглиз, ёки рус тилларида тайёрланиши мумкин.
Аризаларни ва унга илова қилинган ҳужжатларни кўриб чиқиш натижаларига кўра, танлов натижалари ва кейинги босқичлар тўғрисида Иштирокчилар шахсан хабардор қилинади.
Мажбурий бўлмаган таклифларини кўриб чиқиш асосида энг яхши таклифларини тақдим этган Иштирокчиларга, Компания ҳақида қўшимча маълумотлар, жумладан Grant Thornton томонидан тайёрланган таҳлилий ҳисоботлар (due diligence), олди-сотди шартномаси лойиҳаси тақдим этилади ва улардан Мажбуриятга эга бўлган таклифларини тайёрлаш сўралади. Мажбурий таклифларни тайёрлаш муддатлари ва унинг тузилишига қўйиладиган талаблар танлаб олинган иштирокчиларга алоҳида хабар қилинади.
Мажбурий бўлмаган таклифлар кўринишида аризаларни топширишнинг охирги муддати 2022 йилнинг 10 феврал куни Тошкент вақти билан соат 18:00гача.
Аризалар қуйидаги электрон манзилларга юборилиши лозим: Obidjon.azimbaev@uz.gt.com, nematulla.karimov@uz.gt.com, sh.oxunov@davaktiv.uz ва a.kahhorov@uz-assets.uz.
Аризалар бериш жараёни барча Иштирокчилар учун очиқ. Битим Ўзбекистон Республикасининг “Масъулияти чекланган ҳамда қўшимча масъулиятли жамиятлар тўғрисида”ги Қонуни талаблари асосида амалга оширилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, UzAssets, Компания ва Grant Thorntonнинг Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги, UzAssets ва Grant Thornton ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
• аризалар бериш муддатига ўзгартириш киритиш;
• ҳар қандай сабабга кўра сотиш жараёнини тўхтатиш; ва/ёки
• исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан Битимга тааллуқли бўлган ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади.

Объявление о начале процесса продажи 63,4% доли в уставном капитале ООО «O’ZGAZLOYIHA»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 11 февраля 2021 г. №УП-6167 «О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов», Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее – «Агентство по активам» или «Продавец») объявляет о намерении продать долю в уставном капитале ООО «O’ZGAZLOYIHA» (далее – «Компания» или «O’ZGAZLOYIHA») в размере 63,4%, путем публичного приглашения к переговорам (далее – «Сделка» или «Продажа»).
Консультантом Агентства по данной Сделке выступает международная компания Grant Thornton. Агентство уполномочивает инвестиционную компанию UzAssets (далее – «UzAssets») для дальнейшей организации совместно с Консультантом Сделки.
Компания была образована в 2004 году и занимается проектно-изыскательской деятельностью по газоснабжению.
В 2020 году O’ZGAZLOYIHA выполнило работы и услуги на 1,5 млрд сум.
O’ZGAZLOYIHA располагает территорией 0,2 га, также зданиями и сооружениями 6 419 кв.м. по адресу: г. Ташкент, проспект Беруни, 83.
Будучи компактной проектной организацией, количество сотрудников насчитывается 48 по итогам 2020 года. Профессиональная команда сотрудников, которая является основным активом Компании, умеет выполнять сложные проектные и исследовательские работы в сфере проектирования по строительству объектов газовой и нефтегазовой сферы.
Принимая во внимание принимаемые Правительством Республики Узбекистан меры в данной отрасли, Компания имеет самые широкие перспективы для дальнейшего развития.
Продажа организована как конкурентный процесс подачи заявок, открытый для всех заинтересованных сторон (далее – «Участники»). Процесс будет состоять из получения заявок с выражением заинтересованности, а затем обязывающих предложений от заинтересованных Участников, и последующих переговоров с одним или нескольким из заинтересованных Участников.
В настоящее время Участникам предлагается выразить свою заинтересованность в форме письма-заявки (далее —«Необязывающее предложение»), включающего следующую информацию:
1. Копия справки о государственной регистрации;
2. Консолидированная аудированная финансовая отчетность за последние 2 года;
3. Информация обо всех акционерах (и их долях собственности) и конечных бенефициарах;
4. Предложение цены и условий Сделки;
5. Подтверждение возможности профинансировать Сделку, а также операционную деятельность, за счет собственных и/или заемных средств;
6. Подтверждение отсутствия уголовных разбирательств и расследований в отношении учредителей и бенефициаров, а также названия должностных лиц покупателя в международных списках лже-предпринимателей и банкротов, а также в аналогичных списках Республики Узбекистан;
7. Подтверждение соблюдения Закона Республики Узбекистан № 660-11 (в редакции 15 января 2019 года) «О противодействии легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения».
Необязывающее предложение может быть подготовлено на узбекском, русском или английском языках, на усмотрение Участника.
По результатам рассмотрения заявок и приложенных документов, Участники будут персонально уведомлены о результатах отбора и последующих шагах.
По итогам рассмотрения необязывающих предложений, Участникам, предложившим наилучшие предложения будет предоставлена дополнительная информация о Компании, включая аналитические отчеты (due diligence), подготовленные компанией Grant Thornton, проект Договора купли-продажи и будет предложено подготовить обязывающие предложения. Сроки подготовки обязывающих предложений и требования к его структуре будут сообщены отобранным претендентам индивидуально.
Окончательный срок подачи заявок в виде необязывающих предложений – не позднее 18:00 по Ташкентскому времени 10 февраля 2022 года.
Заявки необходимо отправить на электронные адреса: Obidjon.azimbaev@uz.gt.com,
nematulla.karimov@uz.gt.com, sh.oxunov@davaktiv.uz и a.kahhorov@uz-assets.uz.
Процесс подачи Заявок является открытым для всех Участников. Сделка будет осуществлена в соответствии с требованиями Закона Республики Узбекистан «Об обществах с ограниченной и дополнительной ответственностью».
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства, UzAssets, Компании и Grant Thornton в отношении продажи Компании, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности
1. вносить изменения в срок подачи заявок;
2. прекратить процесс продажи по любой причине; и/или
3. прекратить любые обсуждения и переговоры с любым потенциальным покупателем (покупателями) в отношении Сделки в любое время и без разъяснения причин.