Бир қатор давлат активларининг савдо жараёнлари юзасидан АХБОРОТ
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан савдога чиқарилган бир қатор давлат активларининг оммавий савдоси бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланди.
Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарори билан Мирзо Улуғбек тумани, Шаҳриобод кўчаси, 53-уй манзилдаги бўш турган бино-иншоотлар ҳамда Тошкент шаҳар, Миробод тумани, Олтинкўл 2-тор кўчасидаги собиқ “Марказ улгуржи савдо инвест” МЧЖнинг маъмурий ва омборхона бино-иншоотлари бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичга ўтган талабгорлар рўйхати тасдиқланди.
Савдо жараёнининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан 2022 йил 10 январь соат 17-00га (Тошкент вақти билан) қадар тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар қабул қилинади.
Шу билан бирга, бир қатор марказий газета ва журналлар таҳририятининг қўшма мурожаатига ҳамда Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ Маъмурий бино (Матбуот уйи) бўйича савдо жараёнлари биринчи босқичда тўхтатилганлигини маълум қиламиз.

Уведомление о процессе продажи нескольких государственных активов
Завершен первый этап публичной продажи нескольких государственных объектов, выставленных на продажу Агентством по управлению государственным активами.
Согласно соответствующему решению Государственной тендерной комиссии утвержден список претендентов, которые прошли во второй этап публичной продажи Неиспользуемые здания и сооружения по адресу: город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Шахриабад, дом 53, а также административно-складских зданий и сооружений бывшего ООО «Центр оптовой торговли инвест» по адресугород Ташкент, Мирободский район, улица Олтинкул 2-тор.
Предложения по цене, срокам оплаты
и платежеспособности участников
, прошедших во второй этап процесса продажи, будут приниматься до 17:00 (ташкентское время) 10 января 2022 года.
Наряду с этим сообщаем, что в соответствии с совместным обращением редакций нескольких центральных газет и журналов, а также соответствующим решением Государственной тендерной комиссии, продажа Административного здания (Дома печати) приостановлена.
Всем участникам, принявшим участие в первом этапе процесса продажи этих государственных объектов, Рабочим органом будут направлены индивидуальные официальные уведомления.