Меҳмонхона мажмуаларини хусусийлаштириш бўйича Консультантларни жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон ҳамда 30 июлдаги ПФ-6273-сон Фармонларига мувофиқ, “Тошкент” ва “Нyatt Regency Tashkent” меҳмонхона мажмуаларини хусусийлаштириш бўйича Консультантни танлаб олиш юзасидан танлов эълон қилади.
Активларни хусусийлаштириш учун зарур бўладиган барча маслаҳатлар ва консултация хизматларни Консультант томонидан тақдим этилиши кутилмоқда. Шунга кўра барча қизиқиш билдирган талабгорлардан 2021 йил 29 октябрь куни соат 18-00 дан (Тошкент вақти билан) кечиктирмаган ҳолда Консультантга ва улар тақдим этадиган тижорат таклифларининг тузилишига қўйилган талабларга (хавола орқали) мувофиқ тақдим этишларини сўраймиз.
Агар Консорциум томонидан ариза тақдим этилса, Консорциум битимини тақдим этиш сўралади. Агар, биргаликда қўшма тижорат таклифи тақдим этилса, жалб қилинган шерик-Консультантнинг ҳам ишини мувофиқлаштириш учун масъул бўлган ва жавобгарликни зиммасига оладиган Асосий Консультант кўрсатилиши керак.
Қўшимча маълумотлар юзасидан қуйидаги алоқа каналларига мурожаат қилишингиз сўралади:
Шохрух Оҳунов, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Мувофиқлашган ҳаракатни таъминлаш департаменти бошлиғи;
Тел.: + 998-71-259-21-87; эл.почта: cooperation@davaktiv.uz;
Жамшид Жўраев, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Давлат активларини хусусийлаштириш департаменти бошлиғи;

Announcement on hiring Privatization Consultants on hotel complexes
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces a selection process of the Privatization consultant for the hotels "Tashkent" and "Hyatt Regency Tashkent" in accordance with the Presidential Decrees of the Republic of Uzbekistan PD-6167 dated February 11, 2021 and PD-6273 dated July 30, 2021.
The Consultant is expected to provide all required consultations and related services for the privatization of the Assets. We request all interested applicants to submit commercial proposals in accordance with the requirements for the Consultant and the structure of their proposal (follow the link) no later than 18:00 on October 29, 2021 (Tashkent time).
Consultants for the provision of the full amount of services can join a consortium or submit joint proposals.
If the Consortium submits an application, please provide a Consortium Agreement. In case of joint submission of applications, the leading Consultant must be indicated, who also coordinates and is responsible for the work of the involved consultant-partner.
For more information, please reach out to the following contacts:
Tel.: + 998-71-259-21-87; e-mail: cooperation@davaktiv.uz;
Jamshid Juraev, Head of the Department for Privatization of State Assets of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan;