Меҳмонхона мажмуаларини хусусийлаштириш бўйича Консультантларни жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон ҳамда 30 июлдаги ПФ-6273-сон Фармонларига мувофиқ, “Тошкент” ва “Нyatt Regency Tashkent” меҳмонхона мажмуаларини хусусийлаштириш бўйича Консультантни танлаб олиш юзасидан танлов эълон қилади.
Активларни хусусийлаштириш учун зарур бўладиган барча маслаҳатлар ва консултация хизматларни Консультант томонидан тақдим этилиши кутилмоқда. Шунга кўра барча қизиқиш билдирган талабгорлардан 2021 йил 29 октябрь куни соат 18-00 дан (Тошкент вақти билан) кечиктирмаган ҳолда Консультантга ва улар тақдим этадиган тижорат таклифларининг тузилишига қўйилган талабларга (хавола орқали) мувофиқ тақдим этишларини сўраймиз.
Агар Консорциум томонидан ариза тақдим этилса, Консорциум битимини тақдим этиш сўралади. Агар, биргаликда қўшма тижорат таклифи тақдим этилса, жалб қилинган шерик-Консультантнинг ҳам ишини мувофиқлаштириш учун масъул бўлган ва жавобгарликни зиммасига оладиган Асосий Консультант кўрсатилиши керак.
Қўшимча маълумотлар юзасидан қуйидаги алоқа каналларига мурожаат қилишингиз сўралади:
Шохрух Оҳунов, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Мувофиқлашган ҳаракатни таъминлаш департаменти бошлиғи;
Тел.: + 998-71-259-21-87; эл.почта: cooperation@davaktiv.uz;
Жамшид Жўраев, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Давлат активларини хусусийлаштириш департаменти бошлиғи;

Объявление о привлечении Консультантов по приватизации гостиничных комплексов
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан объявляет конкурс по отбору Консультанта по приватизации гостиниц «Ташкент» и «Нyatt Regency Tashkent», подлежащих приватизации в соответствии с Указами Президента Республики Узбекистан №УП – 6167 от 11 февраля 2021 года и от №УП–6273 30 июля 2021 года.
Ожидается предоставление со стороны Консультанта всех требуемых консультаций и услуг для приватизации гостиничных комплексов. Просим всех заинтересованных претендентов, предоставить коммерческие предложения в соответствии с требованиями к Консультанту и структурой своего предложения (перейти по ссылке) не позднее 18-00 часов 29 октября 2021 года (по ташкентскому времени).
Консультанты для оказания всего спектра услуг могут вступать в консорциум или представить совместные предложения.
В случае подачи заявки Консорциумом, просим предоставить договор о консорциуме. В случае совместной подачи заявок, должен быть указан Основной Консультант, который также координирует и несет ответственность за работу привлекаемого консультанта-партнера.
Для получения дополнительной информации просим Вас обращаться по следующим контактам:
Жамшид Жураев, начальник департамента по приватизации государственных активов Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан;