19 сентябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
297 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 28,1 млрд сўм бўлган 242 та лот 67,9 млрд сўмга реализация қилинди.
• сотилган нархи 4,9 млрд сўм
• Андижон вилояти Андижон туманида жойлашган бошланғич нархи 1 млрд сўм бўлган Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш маркази Андижон вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги бўш турган ошхона бино-иншоотлари 1,1 млрд сўмга сотилди
• сони 42 та
• бошланғич нархи 378 млн сўм
• сотилган нархи 1,2 млрд сўм
• Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 14,6 млн сўм бўлган Ахборот оммавий коммуникациялар агентлиги “Маъмурий бинолардан фойдаланиш бошқармаси” ДМ балансидаги бино қисми 61,3 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 85 та
• бошланғич нархи 22,7 млрд сўм
• сотилган нархи 60,9 млрд сўм
• ер майдони 9,9 га
• Самарқанд вилояти Пахтачи туманидан бошланғич нархи 82,1 млн сўм бўлган кичик саноат зоналаридаги қурилиш саноати корхоналари қуриш учун 0,31 гектар ер участкаси 90,3 млн сўмга сотилди.
• Тошкент вилояти Тошкент туманидан бошланғич нархи 74 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1 сотих ер участкаси 81,4 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 19 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 297 лота. Также было реализовано 242 объекта со стартовой ценой 28,1 млрд сумов за 67,9 млрд сумов.
• Пустующие здания и сооружения столовой, расположенные в Андижанском районе Андижанской области, принадлежащие Андижанскому территориальному управлению Центра по организации эффективного использования пустующих объектов, со стартовой ценой 1 млрд сумов проданы за 1,1 млрд сумов.
• стартовая цена 378 млн сум
• Часть здания, принадлежащая ГП "Управление по использованию административных зданий" Агентства информаций и массовых коммуникаций, с первоначальной годовой арендной ставкой 14,6 млн ​​сумов в Шайхонтохурском районе города Ташкента, сдано в аренду за 61,3 млн сумов.
• стартовая цена 22,7 млрд сум
• цена продажи 60,9 млрд сум
• площадь земельного участка 9,9 га
• Земельный участок, расположенный в Пахтачинском районе Самаркандской области, площадью 0,31 гектаров, со стартовой ценой 82,1 млн ​​сумов продан за 90,3 млн сумов для постройки предприятия строительной индустрии в малых промышленных зонах.
• Земельный участок, расположенный в Ташкентском районе Ташкентской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 74 млн ​​сумов продан за 81,4 млн сумов для создания столовой, кафе и торговых домов.