Иқтисодиёт секторларида хусусийлаштириш даражасини баҳолаш методологиясини ишлаб чиқиш бўйича консалтинг компаниясини жалб қилиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 24 майдаги хусусийлаштириш ва иқтисодиётда хусусий сектор иштирокини ошириш бўйича республика ва маҳаллий ҳокимият органлари, шунингдек, давлат иштирокидаги корхоналарга юклатилган вазифалар ҳолатини баҳолаш методологиясини ишлаб чиқиш учун профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги мазкур танлов жараёнига қизиқиш билдираётган консалтинг компанияларнинг мурожаатларига мувофиқ уларга малакавий тайёргарлик кўришга қўшимча имконият яратиш, мазкур жараёнларни янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш, шунингдек қўшимча салоҳиятли талабгорларни жалб қилиш мақсадида, аризаларни қабул қилиш муддати 2024 йил 8 июль куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлиги маълум қилади.
Аввалги чоп этилган Активларни хусусийлаштириш ва иқтисодиётда хусусий сектор иштирокини оширишда республика ва маҳаллий ҳокимият органлари, шунингдек, давлат иштирокидаги корхоналар томонидан амалга оширилган ишларни баҳолаш методологиясини ишлаб чиқиш бўйича консультант жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)нинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Продлевается срок приема предложений по привлечению консалтинговой компании для разработки методологии оценки уровня приватизации в секторах экономики
Согласно объявлению Агентства госактивов от 24 мая текущего года о привлечении профессиональной консалтинговой компании, для разработки методологии оценки выполнения задач по увеличению доли частного сектора в экономике и приватизации активов, возложенных на республиканские и местные органы власти, а также предприятия с государственным участием, сообщается следующее.
В соответствии с обращениями заинтересованных профессиональных консалтинговых компаний, в целях создания дополнительных возможностей для профессиональной подготовки, проведения данных процессов в более прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных потенциальных претендентов, Агентство госактивов объявляет о продлении срока приема предложений до 18:00 (по ташкентскому времени) 8 июля 2024 года.
Вся остальная информация ранее опубликованного Запроса предложений (RfP) на привлечение консультанта для разработки методологии оценки работы, проводимой республиканскими и местными органами власти, а также предприятиями с государственным участием по приватизации активов и расширению участия частного сектора в экономике остается без изменений.