Иқтисодиёт секторларида хусусийлаштириш даражасини баҳолаш методологиясини ишлаб чиқиш бўйича консалтинг компаниясини жалб қилиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 24 майдаги хусусийлаштириш ва иқтисодиётда хусусий сектор иштирокини ошириш бўйича республика ва маҳаллий ҳокимият органлари, шунингдек, давлат иштирокидаги корхоналарга юклатилган вазифалар ҳолатини баҳолаш методологиясини ишлаб чиқиш учун профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги мазкур танлов жараёнига қизиқиш билдираётган консалтинг компанияларнинг мурожаатларига мувофиқ уларга малакавий тайёргарлик кўришга қўшимча имконият яратиш, мазкур жараёнларни янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш, шунингдек қўшимча салоҳиятли талабгорларни жалб қилиш мақсадида, аризаларни қабул қилиш муддати 2024 йил 8 июль куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлиги маълум қилади.
Аввалги чоп этилган Активларни хусусийлаштириш ва иқтисодиётда хусусий сектор иштирокини оширишда республика ва маҳаллий ҳокимият органлари, шунингдек, давлат иштирокидаги корхоналар томонидан амалга оширилган ишларни баҳолаш методологиясини ишлаб чиқиш бўйича консультант жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)нинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

The period for accepting proposals for attracting a consulting company to develop a methodology for assessing the level of privatization in sectors of the economy is extended
According to the announcement of the UzSAMA of May 24 this year on the attracting professional consulting company to develop a methodology for assessing the implementation of tasks to increase the share of the private sector in the economy and privatization of assets assigned to the republican and local authorities, as well as enterprises with state participation, the following is reported.
In accordance with the requests of interested professional consulting companies, in order to create additional opportunities for professional training, to conduct these processes in a more transparent and competitive environment, as well as to attract additional potential candidates, the UzSAMA announces the extension of the deadline for receipt of proposals until 18:00 (Tashkent time) on July 8, 2024.
All other information of the previously published Request for Proposals (RfP) for the attraction of a consultant to develop a methodology to assess the work carried out by the republican and local authorities, as well as enterprises with state participation on privatization of assets and expansion of private sector participation in the economy remains unchanged.