Бўш турган собиқ автожамланма бино ва иншоотларининг савдо жараёнлари тўғрисида ахборот
Оммавий савдоларга чиқарилган Тошкент шаҳри, Учтепа тумани, Маннон Уйғур кўчаси, 487а-уй манзилида жойлашган собиқ “2512 Автожамланма” ДУКнинг автобаза бино ва иншоотлари бўйича савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланиб, Давлат активларини хусусийлаштириш ва хусусийлаштириш жараёнларини мувофиқлаштириш давлат комиссиясининг тегишли қарори билан мазкур давлат активи бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар рўйхати тасдиқланди.
Ушбу давлат активи бўйича савдо жараёнларининг мазкур босқичида иштирок этган барча талабгорларга Ишчи орган томонидан индивидуал хабар юборилади.
Давактив агентлиги савдо жараёнларига қатнашган барча талабгорларга миннатдорчилик билдириб, савдо жараёнлариининг иккинчи босқичига ўтган талабгорлардан 2024 йил 14 февраль соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали қабул қилинишини билдиради.

Информация о процессе торгов зданий и сооружений пустующей бывшей автобазы
Завершен первый этап процесса торгов зданий и сооружений автобазы бывшего ДУК «2512 Автожамланма», расположенных по адресу г.Ташкент, Учтепинский район, улица Маннона Уйгура, 487а, а также соответствующим решением Государственной комиссии по приватизации государственных активов и координации процессов приватизации утвержден список претендентов, прошедших на второй этап процесса торгов по данному государственному активу.
Рабочий орган направит индивидуальные уведомления всем претендентам, принимавшим участие в данном этапе процесса торгов по этому государственному активу.
Агентство госактивов благодарит всех претендентов, принявших участие в процессе торгов, а также заявляет, что коммерческие предложения (покупная цена, сроки оплаты и платежеспособность) от претендентов, прошедших на второй этап процесса торгов принимаются до 18:00 (Ташкентское время) 14 февраля 2024 года через электронную торговую платформу «E-auksion».