“Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ устав капиталидаги давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш жараёни юзасидан ахборот
Давактив агентлигининг жорий йил 5 августдаги “Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ устав капиталидаги 81,7% давлат акциялар пакетини сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги хусусийлаштириш бўйича консультант Abrau Capital компаниясининг таклифига асосан, мазкур сотиш жараёнларида рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖдаги давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 23 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.

Информация о процессе приватизации государственного пакета акций в уставном капитале АО «Узогирсаноатлойиха»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 5 августа текущего года, о начале процесса продажи 81,7% государственного пакета акций в уставном капитале АО «Узогирсаноатлойиха», сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе предложения консультанта по приватизации «Abrau Capital», в целях обеспечения конкурентной среды в данных процессах продажи, всем заинтересованным лицам и потенциальным инвесторам сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке государственного пакета акций в АО "Узогирсаноатлойиха" до 18:00 (Ташкентское время) 23 сентября 2024 года.