Давактив агентлиги ходимлари Наврўз умумхалқ байрамини кенг нишонламоқда
2025 йилги яшариш ва янгиланиш рамзи бўлган Наврўз умумхалқ байрами мамлакатимизда «Қадриятларинг боқий бўлсин, Наврўз!» бош ғояси асосида кенг нишонланмоқда ҳамда анъанавий равишда умумхалқ сайиллари ўтказилмоқда.
Давлат активларини бошқариш агентлиги тизими ходимлари ҳам Тошкент шаҳрининг «Наврўз» ва «Анҳор» боғларида жорий йилнинг 20-21 март кунлари ўтказилаётган халқ сайлларида ҳамда у ерда ташкил этилган тадбирларда фаол қатнашмоқда.
Жумладан, халқ сайли дастурлари доирасида Арқон тортиш”, “Куч синашиш”, «Камондан ўқ узиш», “Варрак учириш каби миллий ўйинларимизда фаол иштирок этган ходимлар ва уларнинг оила аъзолари Давактив агентлигининг эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Шу билан бирга, бу йилги Наврўзи олам муқаддас Рамазон ойида нишонланишини инобатга олиб, Давактив агентлиги марказий аппаратида узоқ йиллар фаолият юритиб нафақага чиққан меҳнат фахрийлари ҳолидан хабар олинди ҳамда уларга байрам муносабати билан Давактив агентлиги жамоаси номидан турли хил озиқ-овқат маҳсулотлари ва совғалар топширилди.

Сотрудники Агентства госактивов широко отмечают праздник Навруз
В 2025 году символ обновления и возрождения — всенародный праздник Навруз, широко отмечается в нашей стране под девизом «Пусть твои ценности будут вечными, Навруз!». В рамках праздника проходят традиционные народные гуляния.
Сотрудники Агентства по управлению государственными активами также активно участвуют в народных гуляниях, которые проходят 20-21 марта текущего года в парках «Навруз» и «Анхор» города Ташкента, а также в мероприятиях, организованных в этих местах.
В частности, в рамках программы народных гуляний сотрудники и их семьи активно участвовали в национальных играх, таких как «Перетягивание каната», «Испытание силы», «Стрельба из лука», «Запуск воздушного змея», и были награждены памятными подарками от Агентства госактивов.
Кроме того, с учетом того, что нынешний Навруз приходится на святой месяц Рамадан, было уделено внимание долгосрочно работающим и ушедшим на пенсию трудовым ветеранам центрального аппарата Агентства госактивов, и им были переданы различные продовольственные товары и подарки от имени коллектива Агентства госактивов в честь праздника.