Давактив агентлиги ходимлари Наврўз умумхалқ байрамини кенг нишонламоқда
2025 йилги яшариш ва янгиланиш рамзи бўлган Наврўз умумхалқ байрами мамлакатимизда «Қадриятларинг боқий бўлсин, Наврўз!» бош ғояси асосида кенг нишонланмоқда ҳамда анъанавий равишда умумхалқ сайиллари ўтказилмоқда.
Давлат активларини бошқариш агентлиги тизими ходимлари ҳам Тошкент шаҳрининг «Наврўз» ва «Анҳор» боғларида жорий йилнинг 20-21 март кунлари ўтказилаётган халқ сайлларида ҳамда у ерда ташкил этилган тадбирларда фаол қатнашмоқда.
Жумладан, халқ сайли дастурлари доирасида Арқон тортиш”, “Куч синашиш”, «Камондан ўқ узиш», “Варрак учириш каби миллий ўйинларимизда фаол иштирок этган ходимлар ва уларнинг оила аъзолари Давактив агентлигининг эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Шу билан бирга, бу йилги Наврўзи олам муқаддас Рамазон ойида нишонланишини инобатга олиб, Давактив агентлиги марказий аппаратида узоқ йиллар фаолият юритиб нафақага чиққан меҳнат фахрийлари ҳолидан хабар олинди ҳамда уларга байрам муносабати билан Давактив агентлиги жамоаси номидан турли хил озиқ-овқат маҳсулотлари ва совғалар топширилди.

In 2025, the national holiday Nowruza symbol of renewal and revival, is widely celebrated in our country under the slogan “Let your values be timeless, Nowruz!”. Traditional folk festivals are held as part of the holiday.
Employees of the State Assets Management Agency also actively participate in folk festivities held on March 20-21 this year in the parks “Navruz” and “Ankhor” of Tashkent city, as well as in the events organized in these places.
In particular, as part of the program of national festivities, employees and their families actively participated in national games, such as “Tug of War”, “ Strength Trial”, ‘Archery’, “Kite Flying”, and were awarded with memorable gifts from the State Assets Agency.
In addition, taking into account the fact that this Nowruz falls on the holy month of Ramadan, attention was paid to the long-term working and retired labor veterans of the central office of UzSAMA, and they were given various food products and gifts on behalf of the staff of the Agency in honor of the holiday.