“Давлат мулкини хусусийлаштириш тўғрисида”ги Қонунининг моҳияти ва аҳамияти вазирлик ва идоралар мутахассисларига етказилди
Ўзбекистон Республикаси "Давлат мулкини хусусийлаштириш тўғрисида"ги Қонунининг қабул қилиниши муносабати билан унинг моҳияти ва аҳамиятини аҳоли ўртасида тушунтириш мақсадида Давактив агентлиги томонида жорий йилнинг 1-2 май кунлари "Zoom" алоқа платформаси орқали 96 та вазирлик ва идоралар, уларнинг ҳудудий бошқармалари, маҳаллий ҳокимият органлари ҳамда Давактив агентлигининг ҳудудий бошқармалари ходимлари иштирокида семинарлар ўтказилди.
Мазкур семинарларда давлат мулкини хусусийлаштириш жараёнларини ташкил этиш, жумладан, хусусийлаштириш дастурини ишлаб чиқиш, хусусийлаштиришга тайёрлаш, хусусийлаштириш усуллари, олди-сотди шартномаларни расмийлаштириш ва мулк ҳуқуқи тасдиқловчи ҳужжатларни расмийлаштириш тартиби тўғрисида тушунтирилди.
Семинарларда Давактив агентлиги ходимлари томонидан иштирокчиларни қизиқтирган саволларга батафсил жавоблар берилди.

The essence and meaning of the Law "On Privatization of State Property" was explained to representatives of ministries and agencies
In connection with the adoption of the Law of the Republic of Uzbekistan "On privatization of state property", in order to explain its essence and meaning among the population, on May 1-2 of this year through the platform "Zoom" were held seminars for employees of 96 ministries and departments, their territorial departments, local authorities, territorial departments of the State Assets Management Agency.
At these seminars it was explained about the organization of the processes of privatization of state property, including the development of the privatization program, preparation for privatization, methods of privatization, registration of SPAs and the procedure of registration of documents confirming the right to ownership.
Also, at the seminars, the employees of the State Assets Management Agency answered in detail the questions of the participants.