“Давлат мулкини хусусийлаштириш тўғрисида”ги Қонунининг моҳияти ва аҳамияти вазирлик ва идоралар мутахассисларига етказилди
Ўзбекистон Республикаси "Давлат мулкини хусусийлаштириш тўғрисида"ги Қонунининг қабул қилиниши муносабати билан унинг моҳияти ва аҳамиятини аҳоли ўртасида тушунтириш мақсадида Давактив агентлиги томонида жорий йилнинг 1-2 май кунлари "Zoom" алоқа платформаси орқали 96 та вазирлик ва идоралар, уларнинг ҳудудий бошқармалари, маҳаллий ҳокимият органлари ҳамда Давактив агентлигининг ҳудудий бошқармалари ходимлари иштирокида семинарлар ўтказилди.
Мазкур семинарларда давлат мулкини хусусийлаштириш жараёнларини ташкил этиш, жумладан, хусусийлаштириш дастурини ишлаб чиқиш, хусусийлаштиришга тайёрлаш, хусусийлаштириш усуллари, олди-сотди шартномаларни расмийлаштириш ва мулк ҳуқуқи тасдиқловчи ҳужжатларни расмийлаштириш тартиби тўғрисида тушунтирилди.
Семинарларда Давактив агентлиги ходимлари томонидан иштирокчиларни қизиқтирган саволларга батафсил жавоблар берилди.

Суть и значение Закона «О приватизации государственного имущества» разъяснены среди сотрудников министерств и ведомств
В связи с принятием Закона Республики Узбекистан «О приватизации государственного имущества», в целях разъяснения его сути и значения среди населения, 1-2 мая текущего года посредством платформы «Zoom» проведены семинары для сотрудников 96 министерств и ведомств, их территориальных управлений, органов местного самоуправления, территориальных управлений Агентства госактивов.
На данных семинарах было рассказано об организации процессов приватизации государственного имущества, включая разработку программы приватизации, подготовку к приватизации, методы приватизации, регистрация договоров купли-продажи и порядок оформления документов, подтверждающих право на собственность.
Также, на семинарах сотрудники Агентства госактивов подробно ответили на интересующие участников вопросы.