“Uz-Koram Kompani” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини сотиш жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Uz-Koram Kompani” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Корхона) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
“Portfolio Investments” компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
“Uz-Koram Kompani” МЧЖ - 1998 йилда ташкил этилган бўлиб, асосий фаолияти автомобиллар учун олд ва орқа бампер ишлаб чиқаришдан иборат. Корхонанинг ишлаб чиқариш ҳажми йилига 230 мингдан ортиқ маҳсулотларни ташкил этади.
• Устав фонди: 10,3 млрд сўм;
• Корхонанинг расмий веб-сайти: https://uzkoram.uz
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлан таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари, якуний босқичда талабгорлар томонидан таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши белгиланади.
1. Корхонанинг асосий фаолият турини 10 йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш, маҳсулотларнинг лицензиати бўлган “General Motors” компанияси (АҚШ) томонидан тасдиқланган етказиб берувчи билан техник қўллаб-қувватлаш бўйича лицензия келишувларига ва “General Motors” технологиялари билан боғлиқ технологик жиҳозлардан фойдаланиш юзасидаги "Бош Альянс" келишувида ўрнатилган талаблар ва тегишли чекловларга қатъий риоя қилиш.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлан таклиф (BO) босқичига муваффақиятли ўтган талабгорлар билан, мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш бўйича асосий шартлар акс эттирилган келишув имзоланади.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 20 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Мунир Якубов, “Portfolio Investments” компанияси директори: munir.yakubov@piamg.uz, tel. +998(90) 901-65-59;
• Талат Самандаров, Давлат активлари агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-67.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, “Portfolio Investments” ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва “Portfolio Investments” ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва “Portfolio Investments” томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;
(iv) исталган вақтда ва сабабларни тушунтирмасдан Битимга тааллуқли бўлган ҳар қандай потенциал харидор (харидорлар) билан ҳар қандай муҳокама ва музокараларни тугатиш ҳуқуқларини ўзида сақлаб қолади

Announcement on the start of the process of selling state share in the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sales process of 100% state share in the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is Portfolio Investments (hereinafter - the Consultant).
Uz-Koram Kompani LLC was established in 1998, the main activity is production of front and tail bumpers for cars. The production volume of the Enterprise is more than 230 thousand pieces per year.
• Authorized capital: 10.3 billion UZS;
• Official website of the Enterprise: https://uzkoram.uz
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the General Alliance agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
The sale is organized on the basis of competitive sale process and open to all interested parties (hereinafter - Applicants).
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 20, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them individually by the Сonsultant.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, "Portfolio Investments" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and "Portfolio Investments" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the UzSAMA and "Portfolio Investments", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;