“Нефтгазмонтаж” МЧЖни устав капиталидаги давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Нефтгазмонтаж” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Корхона/Актив) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
"Mosaic Financial" компанияси (кейинги ўринларда – Маслаҳатчи) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
"Нефтгазмонтаж" МЧЖ барча даражадаги мураккаб бўлган қурилиш-монтаж ишларини амалга оширади.
Таъкидлаш жоизки мураккаб қурилиш-монтаж ишларини амалга ошириш учун Корхонада барча турдаги автотранспорт воситалари, қурилиш махсус техникаси ва ускуналари, горизонтал бурғилаш, ер ковлайдиган техникалар, юк кўтарувчи механизмлар, пайвандлаш агрегатлари, махсус транспорт ҳамда “Volvo”, “Caterpillar”, “Komatsu”, “Liebherr”, “Renault” каби илғор халқаро ишлаб чиқарувчиларнинг бошқа механизм ва агрегатларини қўшган ҳолда кенг кўламдаги техникалар мажмуи мавжуд.
• 2004 йилда Корхонада ISO 9001-2000 халқаро стандарти бўйича сифат менежменти тизими ишлаб чиқилган ва татбиқ этилган.
• Устав капитали: 4,3 млн АҚШ доллари.
• Юридик манзили: Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, Бунёдкор шоҳ кўчаси, 47-уй.
• Веб-саҳифаси: www.ngm.uz.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичлари, якуний босқичда таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1% кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши белгиланади.
1. Корхонанинг асосий фаолият турини 5 йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан, мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш бўйича асосий шартлар акс эттирилган келишув имзоланади.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 27 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар info@mosaic-financial.uz ва iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com  электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиш учун етарли молиявий ресурслари, шунингдек, қурилиш муҳандислиги ва бурғилаш ишларини амалга ошириш соҳасидаги активларни бошқариш тажрибаси;
• Хусусийлаштириш жараёнида иштирок этилишини тақиқлаши мумкин бўлган маъмурий, ҳакамлик ёки бошқа суд жараёнларининг йўқлиги;
Аризаларни қабул қилиш тугаллангандан сўнг, Mosaic Financial томонидан иштирокчиларга тегишли хат (Process Letter) орқали кейинги жараённи ташкил этиш тўғрисида индивидуал равишда хабардор қилинади.
• Давлат активларини бошқариш агентлиги вакили: Самандаров Талат Юлдашевич, тел.: +99871-259-20-67, E-mail: tender@davaktiv.uz;
• Mosaic Financial вакили: Искандар Бахромов, тел.: +99895-502-00-01, E-mail: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Mosaic Financial" ва Корхонани сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Корхона ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the start of privatization process of the state share in the authorized capital of Neftgazmontaj LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sale process of 100% state share in the authorized capital of "Neftgazmontaj" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is Mosaic Financial (hereinafter - the Consultant).
"Neftgazmontaj" LLC carries out complex construction and installation works of all levels.
It should be noted that in order to carry out complex construction and installation works the Enterprise has all types of vehicles, construction special machinery and equipment, including horizontal drilling rig, earthmoving equipment, lifting mechanisms, welding units, special vehicles and other mechanisms and units from the world's leading manufacturers, such as Volvo, Caterpillar, Komatsu, Liebherr, Renault.
• In 2004, the company developed and implemented a quality management system according to the international standard ISO 9001-2000.
• The authorized capital: 4,3 million US dollars;
• Registered address: Tashkent city, Chilanzar district, Bunyodkor Avenue, 47
• Website: www.ngm.uz
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 5 years.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 27, 2024 and sent to the following e-mail addresses: info@mosaic-financial.uz and iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com.
• Sufficient financial resources to acquire the asset, as well as asset management experience in construction engineering and drilling activities;
After the acceptance of applications has been completed, the Consultant will individually inform the participants about the organization of the next stage of the sales process by sending a Process Letter.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, Mosaic Financial in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and Mosaic Financial reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the UzSAMA and Mosaic Financial, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;