Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Сижжак” дам олиш масканини оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ, Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, “Сарбоғ” МФЙ манзилидаги “Сижжак” дам олиш маскани (виртуал кўриш 360°) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 11 май куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ёки кодсиз ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
Давлат тендер комиссияси томонидан савдонинг биринчи босқич якунлари бўйича қарори қабул қилинган кундан бошлаб, 3 иш куни мобайнида жараённинг биринчи босқичи натижалари бўйича Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайти ва ижтимоий тармоқлардаги каналлари орқали ахборот берилади ҳамда биринчи босқичда иштирок этган барча талабгорларга расмий хабарнома юборилади.
Давактив агентлигининг расмий веб сайтида савдонинг иккинчи босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифлар тақдим этилади.
Бино-иншоотлар негизида келгусида меҳмонхона ёки бошқа туризм инфратузилмаси объектини барпо этиш;
давлат активи бўлиб-бўлиб тўлаш шарти билан сотилганда дастлабки тўлов суммаси 35 фоиздан кам бўлган ҳолатларда, қолган суммага Марказий банкнинг асосий ставкаси миқдорида йиллик фоизлар ҳисобланади;

Announcement of the public auction of the recreation area “Sijak” in the Bostanlyk district of the Tashkent region
TO THE ATTENTION OF ENTREPRENEURS AND BUSINESSMEN!
According to the relevant decision of the State Tender Commission, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announced the start of public auctions of the recreation area "Sijak" at the address of "Sarbog" MGC, Bostanlyk district, Tashkent region (virtual tour 360°).
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by May 11, 2022 at 18:00 (Tashkent time), and send through “E-auksion” electronic trading platform as an encrypted scanned attachment with the following documents:
in cases where the amount of the initial contribution is less than 35 percent when selling with the condition of payment as a state asset, the remaining amount is an annual percentage in the amount of the base rate of the Central Bank;
The UzSAMA, from the date of sending the notification (except for force majeure cases), enters into a purchase and sale agreement in the specified manner with the winner of the auction and the deposit made to participate in the auction will be included in the amount of redemption payments for the acquired state asset;