Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан жорий йил 25 июль куни чоп этилган эълонга мувофиқ, "Ангрен логистика маркази" АЖ устав капиталидаги давлат улушини (кейинги ўринларда – "Актив" ёки "Компания") хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланган.
Аввал маълум қилинганидек, ушбу давлат активини хусусийлаштириш жараёнини илғор халқаро тажриба асосида амалга ошириш учун “Mosaic Financial” (кейинги ўринларда – "Консультант") компанияси хусусийлаштириш бўйича Консультант сифатида жалб этилган.
Аризаларни қабул қилиш жараёни доирасида, Консультант томонидан кенг қамровли маркетинг ишлари амалга оширилди, жумладан, инвестиция тизерлари салоҳиятли инвесторларга юборилди. Натижада, 5 нафар инвесторлар томонидан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш тўғрисидаги аризалар Консультантга келиб тушган.
Консультант томонидан Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) 2023 йил 17 октябрь соат 18:00 (Тошкент вақти билан)га қадар қабул қилинади.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Логистический центр Ангрен»
Согласно объявлению, опубликованному Агентством по управлению государственными активами от 25 июля текущего года, начался этап сбора Выражений о заинтересованности (Express of interest) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Логистический центр Ангрен» (далее – «Компания» или «Актив»).
Как сообщалось ранее, компания Mosaic Financial (далее – «Консультант») была привлечена в качестве консультанта по приватизации для проведения процесса приватизации данного государственного актива на основе передового международного опыта.
В рамках работы по сбору заявок, Консультантом были проведены активные маркетинговые мероприятия, включая рассылку тизера широкому пулу потенциальных инвесторов. По результатам проведенной работы в адрес Консультанта поступили заявки об интересе со стороны 5 инвесторов.
Oбязывающие предложения () по приобретению Актива принимаются со стороны Консультанта до 18:00 (по Ташкентскому времени) 17 октября 2023 года.