“E-auksion” электрон савдо платформаси орқали савдоларни ўтказиш муддатларидаги ўзгаришлар
Давлат активларини бошқариш агентлиги қўшимча дам олиш кунлари муносабати билан “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали савдоларни ўтказиш муддатларида ўзгаришлар бўлиши тўғрисида хабар қилади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 23 декабрдаги ПФ-270-сон “2023-йилда расмий саналарни нишонлаш даврида қўшимча ишланмайдиган кунларни белгилаш ва дам олиш кунларини кўчириш тўғрисида”ги Фармонига асосан қўшимча дам олиш кунлари белгиланди.
Шу муносабат билан Давлат активларини бошқариш агентлигининг тегишли буйруғига асосан 2023 йилнинг 2-3 январ кунларига белгилаган савдолар 4-5 январ кунларига кўчирилади.
Бундан ташқари, 2023 йилнинг 7 январ куни иш куни сифатида белгилангани сабабли, ушбу кун тўловларни тўлаш куни сифатида қабул қилинади.
Ўз навбатида, “E-auksion” маркази томонидан барча савдо иштирокчиларига ўзгаришлар тўғрисида хабарномалар юборилади.

Изменения в сроках проведения торгов через электронную торговую платформу "E-auksion"
Агентство по управлению государственными активами информирует об изменении в сроках проведения торгов на электронной торговой площадке «E-auksion» в связи с установленными дополнительными нерабочими днями.
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан от 23 декабря 2022 года УП-270 «Об установлении дополнительных нерабочих дней в период празднования официальных дат и переносе выходных дней в 2023 году» установлены дополнительные нерабочие дни.
В связи с этим, согласно соответствующему приказу Агентства по управлению государственными активами, запланированные на 2-3 января 2023 года торги будут перенесены на 4-5 января соответственно.
Кроме того, учитывая что 7 января 2023 года обозначен как рабочий день, соответственно в этот день будут приниматься платежи.
В свою очередь, Центр проведения электронных торгов «E-auksion» направит всем участникам торгов соответствующие уведомления об изменениях.