“E-auksion” электрон савдо платформаси орқали савдоларни ўтказиш муддатларидаги ўзгаришлар
Давлат активларини бошқариш агентлиги қўшимча дам олиш кунлари муносабати билан “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали савдоларни ўтказиш муддатларида ўзгаришлар бўлиши тўғрисида хабар қилади.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 23 декабрдаги ПФ-270-сон “2023-йилда расмий саналарни нишонлаш даврида қўшимча ишланмайдиган кунларни белгилаш ва дам олиш кунларини кўчириш тўғрисида”ги Фармонига асосан қўшимча дам олиш кунлари белгиланди.
Шу муносабат билан Давлат активларини бошқариш агентлигининг тегишли буйруғига асосан 2023 йилнинг 2-3 январ кунларига белгилаган савдолар 4-5 январ кунларига кўчирилади.
Бундан ташқари, 2023 йилнинг 7 январ куни иш куни сифатида белгилангани сабабли, ушбу кун тўловларни тўлаш куни сифатида қабул қилинади.
Ўз навбатида, “E-auksion” маркази томонидан барча савдо иштирокчиларига ўзгаришлар тўғрисида хабарномалар юборилади.

Amendments to the timing of auctions through the electronic trading platform "E-auksion"
The State Assets Management Agency informs about amendments to the timing of auctions on the electronic trading platform "E-auksion" in connection with the established additional non-working days.
According to the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan from December 23, 2022 PR-270 "On establishment of additional non-working days in the period of celebration of official dates and transfer of holidays in 2023" additional non-working days are established.
In this regard, pursuant to the relevant order of the State Assets Management Agency, the auctions scheduled for January 2-3, 2023 will be postponed to January 4-5, respectively.
In addition, given that January 7, 2023 is designated as a working day, respectively, payments will be accepted on that day.
In turn, the Center for electronic trading "E-auksion" will send all participants of the auctions the appropriate notification about the changes.